Virtuální mobilita? Jde to! Řídili jsme auto.

9.2.2021

Virtuální mobility jsou v Programu podpory odborných praxí výzvou roku 2021. Online seminář zprostředkoval nevšední zkušenosti realizátorů a my se dozvěděli, že to jde!

 

Jak si ale takovou virtuální mobilitu představit?

Jaký přínos může mít pro studenty a pro zapojené organizace?

Je vhodá i pro gatro či zdravotnické obory?

Na čtyři desítek účastníků mělo možnost poslechnout si zkušenosti odborných škol z Česka a Německa s virtuální a hybridní mobilitou během online semináře "Virtuální mobility - příklady dobré praxe," který se konal 04. února 2021.

"Byl to skvělý seminář. Pomohlo mi slyšet, že i ostatní kolegové v tomto čase nestrkají hlavu do písku," přiznává Klaus Fischer, který se svým kolegou i nadále praxe plánuje.

Seminář organizovaný Tandemem v rámci Programu podpory odborných praxí představil tří příklady virtuálních a hybridních mobilit, které byly financovány z programu Erasmus+. „Jedním z příkladů byl projekt, kdy žáci sestrojili model auta, který ovládali na dálku přes počítač. Účastníci semináře měli možnost si ovládání auta na dálku vyzkoušet,“ upřesňuje organizátorka Jarmila Půbalová.

Vedle programu Erasmus+ je také Česko-německý fond budoucnosti připraven podpořit odborné školy z Česka a Německa v realizaci virtuálních mobilit. Mátě chuť se zapojit? Přihlaste se do Programu podpory odborných praxí a získejte finanční podporu i na virtuální mobilitu.

Virtuální mobilita je mobilita, kdy žáci vykonávají praxi výhradně v online prostředí (z domova nebo ze školy ve své zemi). Hybridní mobilita je kombinace virtuální a fyzické mobility. Ta nastává nejčastěji v případě, kdy žáci na stáž do zahraniční vyjedou, ale v hostovské zemi musí nějakou dobu strávit v karanténě. Jiným případem hybridní stáže je např. když fáze přípravy a fáze vyhodnocení probíhá online a fáze realizace probíhá přímo na místě v zahraničí.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Sledujte nás: