Pohybem pro well-being
Tento třídenní seminář je určen pro spolky, mládežnické organizace a zapálené pracovníky s mládeží z Česka a Německa, kteří chtějí být aktivní v oblasti pohybu a well-beingu v rámci česko-německých setkání.
Seznamte se s organizací Tandem a možnostmi financování, setkejte se s potenciálními projektovými partnery ze sousední země a načerpejte novou inspiraci a energii pro své vlastní iniciativy.
Účastnická skupina: celkový počet účastníků: 25 osob (12 z Česka a 13 z Německa)
Cílová skupina:
- pracující s dětmi a mládeží
- spolky a organizace,
které
- dosud nebyly v česko-německé spolupráci aktivní nebo jen málo aktivní nebo chtějí začít znovu
- a chtějí se věnovat oblasti well-beingu a/nebo pohybu
Co můžete očekávat:
- Inspirativní workshop zaměřený na pohyb a well-being
- Setkání s potenciálními partnery z druhé strany hranice
- Praktické tipy, jak financovat česko-německé projekty
- Příležitost navázat nové kontakty a sdílet zkušenosti s kolegy
- a konkrétněji viz níže v programu
Cena: 800,- Kč pro účastníky a účastnice z České republiky (inkl. ubytování v jednolůžkovém pokoji, plná penze, program)
Jízdné neproplácíme
Přihláška: https://tandem-org.eu/app/formulare/formular?formular=382985
Přihlašování je otevřeno do 12.06.2025
Program
Pátek, 12.09.2025
od 15:00: Příjezd a registrace
18:00: Společná večeře
19:30: Uvítání a představení programu
20:00: Seznámení se
od 21:00: Volný večerní program
Sobota, 13.09.2025
09:00: Jazyková animace
09:15: Workshop „Pohyb a well-being – Inspirace“
10:30: Přestávka
10:45: Pokračování workshopu
12:00: Oběd
14:00: Warm-up
14:15: Představení organizace Tandem
(přehled úkolů, pracovních oblastí, kontaktní databáze, možností financování)
15:00: Přestávka
15:15: World Café – Dobré praxe
16:30: Přestávka
17:00: Pracovní fáze – Procházka v malých skupinách
19:00: Společná večeře
Neděle, 14.09.2025
09:00: Jazyková animace
09:15: Prezentace výsledků jednotlivých skupin
10:15: Přestávka
10:30: Informace o financování a diskuse s dotazy
11:00: Příležitost k navázání kontaktů a stanovení dalších kroků
11:20: Hodnocení a závěr
12:15: Společný oběd a následný odjezd
Těšíme se, že společně s Vámi nastavíme nové impulsy a zažijeme přeshraniční dynamiku pohybu a well-beingu!
Obrátit se můžete na
Aktuality
-
10.8.2026
Antisemitismus a pravicový extremismus jako výzva pro práci s mládeží
Pracujete s dětmi a mládeží a setkáváte se s projevy pravicového extremismu, radikalizace a antisemitismu a zajímá Vás, jak v takových situacích reagovat? Odborné setkání od 9. do 11. 11. 2026 v Dachau Vám k tomu nabídne prostor! -
31.7.2026
Malé bytosti, velké otázky: Jak vést děti k odpovědnosti a vztahu k přírodě?
Jak už v mateřské škole rozvíjet empatii, respekt a udržitelné myšlení? A jak dětem hravou formou ukázat, že i jejich každodenní jednání ovlivňuje svět kolem nich? Tandem zve pedagogy a pedagožky z českých a bavorských mateřských škol na česko-německý seminář Malé bytosti – velké hodnoty , který se uskuteční 16.–17. října 2026 v Chamu. -
7.7.2026
Česko-německé odborné setkání: Antisemitismus a pravicový extremismus jako výzva pro práci s mládeží
Pracujete s mládeží a chcete se dozvědět, jak pracovat s extremistickými výroky a projevy? Zveme Vás na česko-německé odborné setkání, kde skrz přednášky a workshopy otevřeme problematiku pravicového extremismu a antisemitismu v obou zemích a naučíme se pedagogické metody, jakými postupovat. Zároveň bude dostatek času na diskuzi, sdílení a navazování kontaktů.
Akce
-
odborné fórum3. 9. 2026 Předškolní oblast Termín
3. 9. 2026 Místo konání
Jablonec nad Nisou (přesné místo včas upřesníme)Česko-saské setkání školek v Jablonci / Treffen Sie tschechische und sächsische Kindergärten in Jablonec! (deutsche Version unten)
Chcete do své školky přinést hravou němčinu, najít partnerskou školku v Sasku nebo sdílet své zkušenosti s německými kolegy*němi? Koordinační centrum Tandem vás srdečně zve na přeshraniční setkání vyučujících z mateřských škol. Setkání je určeno pro všechny školky z obou stran česko-saské hranice. Je pro školky, které projekt Jazyk sousedů od začátku! znají, stejně jako pro všechny ostatní školky. -
infoakce14.–25. 9. 2026 Odborné praxe Termín
14.–25. 9. 2026 Místo konání
Informačí setkání členů konsorcia 2026-2027
-
metodický seminář18. 9. 2026 Oblast jazyka a jazykové animace Termín
18. 9. 2026 Místo konání
Javorná, skautská základna Bílý orelDalší vzdělávání jazykových animátorů*ek, tentokráte v lese
V rámci dalšího vzdělávání zveme veškeré animátorstvo Tandemu ku strávení společného času v šumavské přírodě. Čeká nás celý den v horách a v lese plný relaxačně-animačních technik, mindfullness, aktivit z přírodní pedagogiky a mnoho dalšího.
Nepřehlédněte
Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2026



