

Program státní podpory práce s dětí a mládeží pro NNO pro roky 2016 až 2020
Programy státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na rok 2016, v rámci kterého je možné získat prostředky na mezinárodní spolupráci mládeže. Více informací a kompletní znění programu naleznete na www.msmt.cz.
Programy jsou vyhlašovány na období 2016 až 2020, pro každý rok budou stanoveny i prioritní oblasti. Programy zavádí od roku 2016 řadu změn, zejména v souvisoti s platností nového občasnkého zakoníku a nového elektronického systému ISPROM, který slouží k vkládání žádostí.
Program (podpora meziárodních výměn a spolupráce) je určen dětem a mládeži od 10 do 26 let. Účely dotace se vztahují na 1 vedoucího na každou započatou skupinu 10 dětí do 18 let. Nejnižší možný počet účastníků ve skupině je 5, délka pobytu je nejméně 5 dnů, maximální délka dotovaného pobytu je 14 dnů včetně dne příjezdu a odjezdu. V případě projektů zaměřených na rozvoj příhraniční spolupráce organizovaných NNO působících na území Euroregionu může být délka pobytu nejméně 3 dny.
Popis programu:
Program č. 1 - Zabezpečení pravidelné činnosti NNO pro organizované děti a mládež
Základním cílem tohoto programu je podpora pravidelné celoroční činnosti NNO v oblasti práce s dětmi a mládeží.
Program č. 2 - Podpora vybraných forem práce s neorganizovanými dětmi a mládeží
Základním cílem je vytváření a rozšiřování nabídky aktivit NNO určených pro neorganizované děti a mládež ve vybraných oblastech práce. Zahrnuje rovněž podporu činností, které jsou otevřené všem dětem a mládeži.
Pro: Programy jsou určeny pouze pro NNO dětí a mládee a pracující s dětmi a mládeží (občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církve a a náboženských společnostech). Tyto organizace se dále člení podle působnosti na NNO s celorepublikovou působností, na NNO s nadregionální působností a na NNO s místní působností.
Programy nejsou určeny:
- pro NNO mající jako hlavní oblast činnosti tělovýchovu nebo sport
- pro NNO zaměřené na podporu integrace romské komunity a národnostních menšin,
- pro NNO zaměřené na prevenci drog, kriminality a dalších negativních jevů
- na podporu NNO zabývajících se pouze nárazovou, jednorázovou nebo jednostrannou činností (např. pouze organizováním letních táborů bez návaznosti na celoroční činnost, pronajímáním turistických a táborových základen nebo jiných nemovitostí nebo zařízení apod.)
Max. výše příspěvku: Výše finančních limitů dotace jsou stanoveny následovně:
- nejvýše 50 % nákladů na dopravu českých účastníků výměn a táborů, seminářů a dalších akcí v zahraničí
- nákladů na ubytování, stravování, místní dopravu a na programové zabezpečení akcí, max. do výše 350 Kč na osobu a den pro zahraničního i českého účastníka akce v ČR
- členských příspěvků v nadnárodních sdruženích do výše 50 %Dotace nesmí přesáhnout 70 % celkových plánovaných (rozpočtovaných) výdajů organizace na realizaci projektu.
Termíny: 31. října předchozího roku, 13:00 hodin - pro projekty realizované v nadcházejícím roce program č. 1 a 2.
Žádosti o poskytnutí dotace v elektronické podobě musí být vloženy do systému nejpozději do 13:00 hodin posledního pracovního dne měsíce října běžného roku.
Všechny projekty (žádosti o dotaci) se předkládají součastně ve dvou formách: v jednom vyhotovení celý projekt včetně příloh v písemné podobě, žádost o poskytnutí dotace a projekt včetně nezbytných příloh rovněž v elektronické podobě.
Kontakt: Národního institut pro další vzdělávání, Senovážné nám. 25, 110 00 Praha 1
Aktuality
-
1.8.2022
Hledají se účastníci na trilaterální školení JuLeiCa pro budoucí vedoucí mládeže
Od 19. do 25. září 2022 v Saském Švýcarsku proběhne trilaterální školení JuLeiCa pro účastníky z ČR, Německa a Rumunska. Pracuješ rád/a s dětmi a mládeží? Chtěl/a by ses rád/a starat o interkulturní prázdninové tábory? Poznáváš rád/a nové lidi? Potom je trilaterální JuLeiCa-školení pro vedoucí mládeže pro tebe to pravé! -
14.7.2022
Česko-německý tábor
Středisku volného času Radovánek se uvolnila místa na táboře pro 10 českých a 10 německých dětí ve věku 12 - 14 let v Pottensteinu. Termín: 20. 8. - 27. 8. 2022 Více informací zde . -
13.7.2022
Česko-německý fond budoucnosti hledá posilu do svého týmu
ČNFB přijme do svého týmu kolegu nebo kolegyni na pozici Koordinátork/ka externí komunikace a eventových aktivit .
Akce
-
infoakce5. 10. 2022 Mimoškolní oblast Termín
5. 10. 2022 Místo konání
online na platformě DINA.internationalInfopoint pro mimoškolní organizace
Jste spolek, kroužek nebo jiná mimoškolní organizace? Máte zájem navázat partnerství s institucí podobného zaměření v Německu? Máme pro vás tipy na realizaci společných česko-německých projektů a setkání. Povíme Vám více o naší činnosti, poradíme, jak navázat nová partnerství s německým protějškem a dáme tipy, kde na to všechno sehnat peníze. Také Vám snad dodáme odvahu pro realizaci vlastní výměny. V programu bude prostor pro výměnu zkušeností, diskuzi a dotazy. Zazní i příklady dobré praxe. -
školení a další vzdělávání21.–23. 10. 2022 Oblast jazyka a jazykové animace Termín
21.–23. 10. 2022 Místo konání
CZKdyž jazyk trifft Špráche aneb staň se jazykovým animátorem u Tandemu!
Navazující školení jazykové animace určené všem, kteří se zúčastnili základního školení. -
tematický seminář10.–11. 11. 2022 Školská oblast Termín
10.–11. 11. 2022 Místo konání
VolaryVolarský pochod smrti - seminář pro učetele
Realizujeme v rámci projektu "Přepni(se) na historii". Společný projekt Tandemu, ZČU a Univerzity Pasov. Česko-německý seminář pro učitele - přiomínání památky obětem Volarského pochodu smrti a zločinům spáchaným za doby nacistického režimu - interaktivní - památná místa - digitální meotody (tzv. "vysvětlující videa") pro zprostředkování historického tématu.
Nepřehlédněte
TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny