TISKOVÁ ZPRÁVA: Jazykové animace projektu Němčina nad zlato na středních školách pokračují online

19.11.2020

Online výuka na dvou plzeňských středních školách se neomezuje jen na tradiční předměty. Od listopadu ozvláštňují hodiny němčiny na Střední průmyslové škole strojnické a Střední odborné škole profesora Švejcara v Plzni a Obchodní akademii Plzeň jazykoví animátoři Tandemu.

Zatímco na SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara online jazykové animace v rámci nepovinné němčiny absolvují skupinky žáků ze čtyř tříd od prváků po maturanty, na Obchodní akademii probíhá v rámci výuky ve dvou třídách 3. a 4. ročníku. Animátoři s žáky skrz obrazovky hrají výukové hry a interaktivní úkoly k procvičení slovní zásoby.

„Žáci SPŠ strojnické navštěvují animace v rámci kurzu němčiny, který je mimo jejich klasickou školní docházku, tudíž ve svém volném čase. Každá třída má animaci jednou měsíčně,“ vysvětluje Petr Veselý z Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM při ŽCU, které projekt „Němčina nad zlato“ realizuje. Česko-německé jazykové animace na středních školách po celé ČR nabízí již 4. rokem. 

Ředitel Tandemu Jan Lontschar doplňuje: „Bylo pro nás příjemným překvapením, že i přes složitou situaci kvůli pandemii koronaviru se nejen školy rozhodly v jazykových animacích letos pokračovat, ale že i němečtí investoři dál projekt finančně podporují. Dokazuje to, že cizí jazyky zůstávají důležitou investicí do osobního rozvoje a vzdělávání a je jedno, jakým způsobem - zda distančně, nebo prezenčně“ hodnotí Jan Lontschar.

Motivací pro žáky, aby si hodiny němčiny zapsali nad rámec vyučování, je zvýšení jazykové kvalifikace a lepší podmínky na trhu práce. Kromě výuky se žáci za běžných okolností setkají osobně i se zástupci německých společností z Plzeňského kraje a absolvují exkurzi nebo praxi ve firmách.

Projekt probíhá za podpory plzeňského zastoupení Česko-německé obchodní a průmyslové komory a Obchodní a průmyslové komory Regensburg, finanční podpory Plzeňského kraje a firem ADP, AKKA, Alfmeier, Konplan, STREICHER a ZF Engineering.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: