Čojč uvede dvojjazyčnou rozhlasovou hru

2.5.2022

Organizace Čojč pro vás namluvila jedinečnou dvojjazyčnou rozhlasovou hru, která nepotřebuje překlad! Už 9. května, tedy na Den Evropy, bude první díl Čojčlandských Sagenvěstí zdarma zveřejněn na všech obvyklých podcastových platformách. Hra vznikla za finanční podpory Tandemu a obsahově zpracovává tradiční pohádky z Bavorského lesa a Šumavy. 

Konečně je to tady! Rozhlasová hra čojč, která vznikla za finanční podpory Tandemu, bude brzy uvedena na trh! Přesněji řečeno: 9. května, na Den Evropy, bude první díl zveřejněn na obvyklých podcastových platformách (na iTunes, Deezer, Spotify a Soundcloud, poslech i stažení je zdarma).

Jedinečnost rozhlasové hry spočívá v tom, že je dvojjazyčná, ale přesto se obejde bez překladu. Jak to funguje? No přece s pomocí čojč! Kreativní a inovativní způsob mluvení s využitím různých technik, které umožňují používat oba jazyky současně.

Obsahově třídílná rozhlasová hra zpracovává tradiční pohádky z Bavorského lesa a Šumavy a vplétá je do nových příběhů odehrávajících se tady a teď. Hlavními hrdiny jsou teenageři a mladí dospělí, ale hra je vhodná i pro všechny, kteří se zajímají o německo-české vztahy, jazykové experimenty a dvojjazyčnost.

Pro představu je zde krátké shrnutí všech tří příběhů - v čojč!

Ein hluboké blauer See-jezero am Randu eines großen jehličnatého Waldes. A vedle ihm ein Dorf se svými obyvateli. Landleudi, vesničtí Bewohner:innen, Wasserleudi, lesní Waldbewohner:innen, Koboldi, Waldduchové und elfí Kinder žijí nah beieinander. Kromě tiefen frojndšaftů ale entstehen auch Konflikty.

Das Šnupftychl

Ein echt wertvoller předmět wird den Wasserleudem weg ukraden. Ve vesnici unter den einheimischen Dorf-obyvateli bricht eine rätselhafte nemoc aus. Kde se ta Krankheit vzala a kdo je vinen? Vzájemná Beschuldigungen lassen nicht lange auf sich warten.

Geheimnisse pod pokličkou

Jeden z der Wasserleudí hat ein Geheimnis. Kann er es utají ho před vor seiner Kamerádinkou verbergen?

Hotel? Ne, dankuju!

Část des jehličnatého Waldes soll abgeholzt werden, aby tam místo stromů mohl ein Hotel gebaut werden. Bude možné der Bau noch verhindert werden a udělat šlus s kácením? Ale: čí interes je eigentlich wichtiger, um wessen Interessen vlastně jde?

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: