17. 4. 2013

Úvod do jazykové animace ve výuce němčiny a při česko-německých školních výměnách

Místo konání: ČR, Plzeň
Typ akce: školení a další vzdělávání

Ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Západočeské univerzity v Plzni připravil Tandem prezentaci jazykové animace. Prezentace byla určena studentům navazujícího magisterského studia na Katedře německého jazyka, obor "Učitelství německého jazyka pro základní školy" či "Učitelství německého jazyka pro střední školy".

Během 3-hodinové prezentace se studenti dozvěděli základní informace o Tandemu a o jeho oblastech činnosti, rovněž byli seznámeni se všemi projekty, které v Tandemu aktuálně probíhají. Dozvěděli se, co je to vlastně jazyková animace a jakým způsobem se dá využít ve výuce německého jazyka. Přednáška neobsahovala pouze teorii, ale rovněž praktické ukázky jazykové animace - podmínkou účasti na přednášce totiž bylo aktivní zapojení účastníka.

Spolupráce se Západočeskou univerzitou v Plzni se ukazuje jako velmi přínosná, plánujeme proto navázat na tuto prezentaci vytvořením samostatného školení jazykových animátorů, které bude určeno výhradně studentům německého jazyka pedagogických fakult Západočeské univerzity v Plzni a dalších univerzit v České republice.
 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: