12. 12. 2013

Sousedé se stávají přáteli: Slavnostní ukončení projektu

Místo konání: SRN, Bayreuth
Typ akce: příležitostná akce
Zpráva z akce:

Typ akce: příležitostná akce
Termín: 12. prosince 2013
Místo: SRN, Bayreuth
Počet účastníků: 60 účastníků z ČR a SRN

Slavnostně zakončili 12.12.2013 v kulturním středisku DAS ZENTRUM v Bayreuthu kooperační partneři Tandem Plzeň a Krajský kruh mládeže Horní Franky projekt "Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)". Za účasti politické reprezentace, zástupců médií a odborné veřejnosti byly zhodnoceny výsledky projektu na podporu česko-německé spolupráce dětí a mládeže v Horních Francích, Plzeňském a Karlovarském kraji.

Nabídky projektu byly zaměřeny na volnočasová sdružení, školy a na jednotlivce. Během dvou projektových let bylo realizováno či podpořeno přes třicet setkání, do kterých se zapojilo 765 účastníků z řad dětí a mládeže. Jednotlivá setkání umožnila výměny v nejrůznějších oblastech, od sportu a tance přes záchrannou službu až po cirkus a hudbu. Další cílovou skupinou projektu byli pracovníci s dětmi a mládeží, pro které byly uspořádány informační dny, kontaktní semináře, odborné setkání a hospitace v zařízeních sousední země. Praktickým výstupem projektu je sbírka 12 modulů, ze kterých je možné sestavit vlastní česko-německé setkání. Příručka je určena všem zájemcům z řad multiplikátorů a pracovníků s mládeží a je volně přístupná na webových stránkách projektu.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: