18. 2. 2011

Sousedé se stávají přáteli - vzdělávání podpůrného týmu

Místo konání: SRN, Bayreuth
Typ akce: pracovní setkání
Akce byla určena členům podpůrného týmu.

Podpůrný tým je pomocná síla projektu. Jsou to lidé, kteří mohou zastoupit koordinátorky projektu na setkáních mládeže organizovaných v rámci projektu. Proto je důležité, aby to byli lidé schopní, informovaní a kvalifikovaní. V únoru 2010 proběhlo základní školení v Tachově, tento rok bylo na řadě hlubší proškolení týmu.

Minulý rok fungovali členové podpůrného týmu velmi aktivně na různých setkáních. Proto bylo nutné si ještě před začátkem školení uplynulý rok zhodnotit. Celý páteční večer byl koncipován jako výměna zkušeností, zhodnocení a tematizování problémů, které se v průběhu jednotlivých setkání vyskytly. Následoval výhled do budoucnosti a shrnutí dalšího působení podpůrného týmu.

Sobota byla již tematicky zaměřena na další vzdělávání. Podpůrný tým byl vyškolen v několika oblastech: první pomoc, povinnost dozoru, chování v krizových situacích, autorská práva, pojištění. V průběhu celého přednáškového cyklu byli členové podpůrného týmu aktivně zapojeni, informace byly zaměřeny na praktické využití.
Kvalifikovaný podpůrný tým je k dispozici pro všechna česko-německá setkání v rámci projektu i mimo něj.

Chcete se dozvědět více o podpůrném týmu projektu "Sousedé se stávají přáteli"? Informace najdete na www.sousede-nachbarn.eu.

Mluvíte dobře česky a německy? Zajímáte se o práci s mládeží? Staňte se členem podpůrného týmu.

Více informací na níže uvedených kontaktech.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: