3. 2. 2011

Sousedé se stávají přáteli - kontaktní seminář

Místo konání: ČR, Vonšov- Skalná (u Františkových Lázní)
Typ akce: kontaktní seminář
Kontakty – Planungen + Kontakte - Plány

Kontaktní seminář pro pracovníky s mládeží z Plzeňského a Karlovarského kraje a Horních Franků

Místo: Hotel Kazdův Dvůr (Skalná-Vonšov)
Datum: 4. - 5. února 2011

V blízkosti česko-německé hranice se 4. -5. února 2011 setkalo 8 českých a 7 německých pracovníků s mládeží., aby se zúčastnili kontaktního semináře ve vesničce Skalná-Vonšov. Kontaky – Planungen / Kontakte – Plány byl nejen název semináře, ale i motto, které provázelo účastníky během 2 dnů, kdy si vyměňovali zkušenosti, představovali organizace a projekty a dostávali důležité informace k organizaci česko-německých setkání mládeže.

Páteční ráno bylo, poté co koordinátorky projektu, Lucie Piksová (Tandem Plzeň) a Kathrin Lichtenberg (Krajský kruh mládeže Horní Franky) představily program semináře a sesbíraly očekávání účastníků, zasvěceno jazykové animaci a představování. Jazyková animace uzavřela seznamovací úvod a nabídla i tipy a triky, jak překonávat jazykové bariéry při česko-německých setkáních mládeže.

V další části dopoledního programu byly představeny zastřešující organizace projektu „Sousedé se stávají přáteli“ a projekt sám. Dále následovalo vlastní představování účastníků, jejich organizací a nápadů. Účastníci zastupovali širokou paletu organizací i školských zařízení. Po obědě navazovala prezentace, která osvětlila strukturu práce s mládeží na bavorské a na české straně.

Tematicky následoval úvod do interkulturní komunikace, která by měla účastníkům ulehčit jejich budoucí příhraniční plánování. Dobře informováni mohli pracovníci s mládeží přejít do plánovací fáze. Nejdříve probíhalo volné sbírání nápadů. Poté koordinátorky projektu použily metodu „Speed Dating“, aby zajistily efektivní výměnu názorů. Po večeři pak již účastníci dle své chuti komunikovali a neformálně navazovali kontakty.

V sobotu dopoledne se seminář točil kolem praktických tipů – rozdíly v zákonech, pojištění, doprava, ubytování a v neposlední řadě finance. Na základě doporučených bodů pak účastníci sami plánovali vlastní setkání, které pak krátce prezentovali. V tomto roce se tedy můžeme těšit na workshop s pantomimou, stanový tábor a jiné zajímavé aktivity.

Na závěr byly představeny možnosti dalšího vzdělávání v česko-německé oblasti.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: