24. 11. 2014

Školení jazykové animace pro učitele německého jazyka na středních školách

Místo konání: Praha
Typ akce: školení a další vzdělávání
Dne 24. listopadu 2014 pořádal Tandem ve spolupráci s Goethe-Institutem v Praze celodenní školení jazykové animace určené učitelům německého jazyka na středních školách (tj. SOŠ, SOU a gymnáziích). Školení, které proběhlo v rámci pilotního projektu usilujícího o rozšíření metody jazykové animace na střední školy, se zúčastnilo 20 učitelů z Prahy a Středočeského kraje. Školení vedla zkušená jazyková animátorka Petra Zahradníčková.

Účastníci se během školení seznámili s metodou jazykové animace, která má především motivační funkci při učení se cizímu jazyku. Zároveň si účastníci vyzkoušeli různé hry a aktivity vhodné pro využití ve výuce němčiny jako cizího jazyka. Aktivity byly zaměřeny na věkovou skupinu žáků od 15 do 19 let. Jednotlivé hry a aktivity, jejich využití či možné variace lektorka s účastníky zevrubně konzultovala. Učitelé také měli prostor pro výměnu zkušeností a prezentaci vlastních her, cvičení, interaktivních metod a materiálů.

Účastníci školení byli pozváni na slavnostní křest motivačních kufříků „Jdi do němčiny!“, připravených Goethe-Institutem pro úspěšný projekt Tandemu Němčina nekouše. Slavnostního předání kufříků se vedle zástupců Tandemu zúčastnil ředitel Goethe-Institutu v Praze dr. Berthold Franke, německý velvyslanec dr. Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven a zástupce ministerstva školství Richard Banert.

Vedle motivačního kufříku obdrželi účastníci školení také metodickou příručku Němčina nekouše, sbírku aktivit jazykové animace přizpůsobenou pro střední školy a další materiály, jimiž budou moci obohatit svou výuku.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: