5. 10. 2013

Prevence pravicového extremismu v česko-německé práci s mládeží

Místo konání: Bad Alexandersbad
Typ akce: pracovní setkání

Zpráva z akce


Typ akce: pracovní setkání
Termín: 5. října 2013
Místo: SRN, Bad Alexandersbad
Počet účastníků: 15 účastníků z ČR a SRN

Projekt Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) ve spolupráci s Projektovým pracovištěm proti pravicovému extremismu Bavorského svazu na podporu tolerance uspořádal 5. října 2013 v Evangelickém vzdělávacím centru v Bad Alexandersbad odborné setkání na téma „Prevence pravicového extremismu v česko-německé práci s mládeží“.

Toto odborné setkání bylo reakcí na zvyšující se výskyt pravicově extremistických tendencí na obou stranách hranice a cílem bylo seznámit s tímto tématem české a německé pracovníky s mládeží. Se svými příspěvky vystoupili tři odborní referenti v oblasti pravicového extremismu - Martin Becher (Projektové pracoviště proti pravicovému extremismu Bavorského svazu na podporu tolerance), Juliane Niklas (Bavorský kruh mládeže) a Klára Kalibová (In IUSTITIA, o.s.). Každý z referentských příspěvků byl doprovázen živou diskusí a výměnou zkušeností mezi přítomnými zástupci institucí pracujících s mládeží, což jen potvrdilo aktuálnost a naléhavost daného tématu.


Setkání je organizováno projektem "Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)".
Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci programů Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: