1. 12. 2020

Online síťovací setkání "Odmalička"

Místo konání: online
Typ akce: pracovní setkání

Tandemu se 1. 12. 2020 podařilo propojit v online prostoru zástupkyně českých a německých mateřských škol a jazykové animátorky. Společně se zamýšlely nad možnostmi udržování přeshraničních kontaktů za časů corony a na vlastní kůži si vyzkoušely, jak může vypadat setkání dětí s jazykem a kulturou sousedů přes obrazovku. 

Na online síťovacím setkání v rámci programu podpory "Odmalička" se koordinátorky předškolní oblasti Tandemu sešly se dvěma jazykovými animátorkami, se šesti pedagožkami českých a čtyřmi zástupkyněmi německých mateřských škol.

Cílem akce bylo informovat účastnice o současné nabídce Tandemu v předškolní oblasti, zejména o aktualitách v programu podpory „Odmalička“, prodiskutovat možnosti „bezkontaktních“ alternativ přeshraniční spolupráce a v neposlední řadě vytvořit prostor pro vzájemnou výměnu pedagogických zkušeností.

Účastnice si díky této akci vyzkoušely elektronické nástroje, které jim mohou pomoci v udržování kontaktů s jejich partnerskými zařízeními. Významnou součástí programu byla praktická ukázka online jazykové animace v podání jazykové animátorky Pavlíny Kellerové, která tuto hravou metodu zprostředkování jazyka sousedů přes online platformu již aplikuje v některých školkách česko-saského příhraničí. Během následující diskuze vyjádřila velmi kladnou zkušenost s online animací u jejích svěřenců také jedna z přítomných ředitelek české mateřské školy. 

Organizátorky setkání pevně věří, že se jim podařilo motivovat pedagožky k opětovnému navázání přeshraničních kontaktů, popř. obohatit stávající spolupráci o nové impulzy.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: