13. 11. 2013

Můj česko-německý projekt - pro vedoucí projektů

Místo konání: Skalka u Chebu
Typ akce: tematický seminář
Třídenní seminář „Můj česko-německý projekt“, který se konal ve dnech 13. až 15. listopadu 2013 ve Skalce u Chebu, se věnoval tématu plánování a financování přeshraničních projektů pro děti od 3 do 8 let. Dvacet účastnic z českých a německých mateřských škol, základních škol a spolků bylo informováno o projektu "Krůček po krůčku do sousední země", o různých možnostech podpory při plánování a realizaci přeshraničních projektů nejen v předškolní oblasti a o zásadách projektového managementu, přičemž samy měly možnost aplikovat získané znalosti a vytvořit konkrétní návrhy projektů. O financování projektů z Česko-německého fondu budoucnosti referovala Susanne Reitemyer.

Účastnice obdržely publikaci "Projekt jako stavebnice" s praktickými návody k česko-německým projektům pro tří- až osmileté děti a tipy na další materiály k přeshraniční spolupráci a k rané výuce jazyka a kultury sousední země. Konkrétní metodické aktivity
představila „vyslankyně ze sousední země“ Petra Zahradníčková.

Ke stažení

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: