7. 10. 2013

Informační dopoledne na téma: Realizace a finanční podpora odborných praxí v Německu

Místo konání: Pardubice
Typ akce: informační den

Informační dopoledne v Pardubicích bylo další z řady informačních dní oblasti odborných praxí v České republice. Tentokrát jsme s informačním programem zavítali do Pardubic, kde se nás ujala paní Inga Meissner v Goethe-Zentrum.

Délka programu byla 90 minut, během nichž jsme se vzájemně seznámili interaktivní formou. Účastníci se představili pomocí předložených obrázků a pak pomocí sociometrického průzkumu se řadili po místnosti, takže jsme měli šanci zjistit, kdo odkud přijel, jakou školu zastupuje, jaké má zkušenosti atd.

Celkem dorazilo 14 účastníků z 12 středních odborných škol a učilišť a 2 zástupkyně z Krajského úřadu Pardubice. Oborové zaměření škol bylo různorodé, většina z nich slyšela o Tandemu poprvé, zkušenosti s projektovou činností všeobecně mělo jen pár lidí. Velký zájem byl tedy především o zprostředkování partnerské organizace v Německu, na čemž musíme neustále pracovat, aby vznikla nová partnerství a mohli jsme podporovat nové projekty.

V rámci programu se účastníci seznámili s Tandemem, podrobně jsme rozebrali i Program podpory odborných praxí a možnosti financování odborných praxí v Německu. Paní Petra Bílá ze Střední školy pro administrativu EU představila účastníkům podařenou stáž, která proběhla v rámci projektu Na praxi k sousedům 2012-2013. Akce se velmi podařila a splnila tak stanovené cíle.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: