26. 9. 2013

Evropský den jazyků

Místo konání: Plzeň
Typ akce: příležitostná akce
V novém školním roce se opět přiblížilo 26. září - Evropský den jazyků 2013. Tradičně si tento den společně připomínáme, a i letos bychom jej rádi - společně s Vámi - oslavili.

Ve spolupráci s Německou knihovnou v Plzni, Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje, informačním střediskem Europe Direct Plzeň, Knihovnou města Plzně, Muzeem loutek v Plzni a EHMK Plzeň 2015 jsme připravili bohatý program plný her, soutěží a různých vzdělávacích aktivit. Akce je určena žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol z Česka a Německa.

Zveme Vás, Vaše žáky a studenty, ve čtvrtek 26. 09. 2013 od 10 hodin k nám - do Německé knihovny v Plzni, náměstí Republiky 12. Zde společně s kolegyněmi z Německé knihovny a z informačního střediska Europe Direct vytvoříme skupiny dětí a studentů. Každá skupinka obdrží „herní mapu“ s vyznačenými stanovišti. S mapou se pak vydá po jednotlivých místech v centru Plzně. Na každém stanovišti bude pro děti připraven úkol - hra, jazyková animace, krátké video, soutěž nebo např. vystoupení žonglérů. Výherci soutěží a her budou odměněni. Účastníci dostanou možnost navštívit zajímavá centra kultury a vzdělávání v centru Plzně a zároveň se dozvědět více o jejich historii, práci a možnostech využití pro ně samotné.

Velmi vítáme, pokud si české školy z Plzně a okolí k účasti v této akci pozvou své partnerské školy z Německa, na všech stanovištích zajistíme komentář v češtině i v němčině.

Svačinu si účastníci přinesou sebou, malé občerstvení a nápoje budou k dispozici v atriu Německé knihovny v Plzni na náměstí Republiky.


PROGRAM
Těšíme se s Vámi na viděnou!

Přihlásit se můžete do 16.9.2013.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: