11. 1. 2010

"Všechno v pohodě?" - Seminář pro začátečníky a středně pokročilé v oblasti česko-německých výměn mládeže

Místo konání: SRN (Berlín)
Typ akce: tematický seminář
V termínu 7.- 10. října 2010 se v Berlíně proběhl v Berlíně pod názvem „Všechno v pohodě?“ česko-německý seminář pro začátečníky a středně pokročilé v oblasti česko-německých výměn mládeže v oblasti volnočasové a výchovné práce s dětmi a mládeží.

Zúčastnilo se jej 13 zástupců sdružení a iniciativ z Česka a Německa, ale i účastníci, které své aktivní zapojení do česko-německé práce s mládeží teprve plánují a seminář jim mohl posloužit jako dobrý start. Cílem semináře bylo zprostředkovat zkušenosti z oblasti česko-německé spolupráce mládeže těm, kteří takovou spolupráci plánují a zajistit přenos potřebného know-how.

Účastníci navštívili nízkoprahové centrum Naunynritze ve čtvrti Kreuzberg a seznámili se s prací několika sdružení či institucí aktivních na poli česko-německé či širší mezinárodní spolupráce mládeže (Sudetoněmecká mládež, sdružení Knoflík a program Europeans for Peace). Kromě toho diskutovali zkušenosti z financování mezinárodní spolupráce mládeže, prohlédli centrum Berlína, seznámili se s metodou česko-německé jazykové animace, seznámili ostatní s aktivitami vlastních sdružení nebo například absolvovali workshop o vedení projektů v mezinárodních rozměrech.
Na konci semináře bylo zřejmé, že získané kontakty a informace povedou u mnoha zúčastněných k rozšíření jejich aktivity v oblasti česko-německé práce s mládeží.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: