30. 9. 2020

Den s němčinou v Ústí nad Labem 2020

Místo konání: Ústí nad Labem
Typ akce: informační den

V rámci kampaně Šprechtíme pořádá Goethe Institut pravidelně v českých městech program s názvem „Den s němčinou“. Celý den má motto: „Den s němčinou“, a tak jsou jeho náplní hry, koncerty, workshopy, jazykové animace pro žáky, semináře pro učitele němčiny a přednášky pro studenty vysokých škol. Setkání mezi řediteli škol, zástupci německých firem a česko-německých organizací umožní vzájemný kontakt a společné projekty.

Proto srdečně zveme učitelky a učitele němčiny a jejich žáky 30. září 2020 na Den s němčinou do Ústí nad Labem!


Stručný program „Dne s němčinou“ 30. září v Ústí:

Německo prozkoumat, učit se německy a přitom se bavit? To si mohou užít žáci 5. až 7. tříd v interaktivní hře Autobahnspiel – Procestuj Německo! Je to zábavná hra se 16 zastávkami ve známých německých městech, kde na soutěžní týmy čekají záludné úkoly. Celá hra probíhá v češtině.

Dále následuje „Německý trh“: stánky německých institucí, východofríská čajovna, kvíz a mnoho dalšího.

A poté se mohou učitelé i s žáky němčiny těšit na koncert Uwe Kaa.

Celý program je zdarma.

Bližší informace k programu Goethe Institutu naleznete v přiloženém letáku.


Prosíme, nahlaste účast své školy na programu na e-mail: tatyana.synkova.extern@goethe.de
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Česko-německá jazyková animace od Tandemu

V rámci akce „Den s němčinou“ můžete pro svoje žáky na tento a další dva dny, tzn. 29. 9., 30. 9. a 1. 10. 2020 zdarma objednat česko-německou jazykovou animaci či prezentaci pro rodiče od Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem. Animace a prezentace probíhají v rámci projektu s názvem Němčina nekouše.

A co je to ta jazyková animace?

Jazyková animace je hravá metoda, která podněcuje zájem o jiný jazyk a kulturu, lidi a zemi. Zábavným způsobem se snaží přiblížit základy cizího jazyka a prohloubit již získané jazykové znalosti a usnadňuje vzájemný kontakt v interkulturních skupinách.

Jedna animace trvá 45 minut (tj. 1 vyučovací hodina) a je určena pro max. 25 dětí ve skupině. Vhodné je objednat si více jazykových animací za sebou, pro každou třídu jednu.

Česko-německá jazyková animace je primárně určena žákům, kteří si budou teprve volit 2. cizí jazyk a začátečníkům (5. – 7. třídy), případně pak i pokročilejším žákům. Pokud se žáci ještě s němčinou nesetkali, není to překážkou, protože animace slouží k namotivování pro tento cizí jazyk.

Prezentace pro rodiče slouží k zvýšení povědomí o důležitosti německého jazyka na pracovním trhu.

Nabídka platí pro druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Jazykové animace pro svoje žáky objednávejte vyplněním tohoto poptávkového formuláře co nejdříve (kapacita je omezená!!).

Nejpozději pak prosím objednávejte 7 dní před termínem.

V poznámce prosíme, uveďte, že se animace koná v rámci „Dne s němčinou“.

Budeme se těšit na Vaše přihlášení.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: