30. 11. 1999 – 16. 9. 2015
Česko-německá setkávání dětí
Místo konání:
ČR, Plzeň
Typ akce:
informační den
Akce se připravuje, sledujte náš newsletter Tandem Info.
Aktuality
-
5.5.2026
Jak se stát dobrovolníkem*icí v Regensburgu či Mnichově
Od září 2026 nabízí naše partnerské česko-německé organizace Tandem v Regensburgu a Junge Aktion Ackermann-Gemeinde v Mnichově opět možnost pro mladého člověka z Česka vykonávat dobrovolnou službu v rámci vzdělávacího programu Evropského sboru solidarity. Během 10-12 měsíců si můžeš vyzkoušet redakční práci, spravovat sociální sítě, pomáhat při organizaci různých akcí pro mládež. Poznáš jinou kulturu a zlepšíš si němčinu. Na konci pobytu dostaneš Youthpass - potvrzení o získaných pracovních zkušenostech. Přihlaš se nám nebo pošli rovnou svůj CV na kucerova@tandem-org.cz. -
29.4.2026
Odborná praxe v Německu? Podejte přihlášku do 30. 10. 2026
Chcete svým žákům*yním nabídnout zkušenost, která se do běžné výuky nevejde, ale v profesním životě má velkou hodnotu? Od 1. 7. spouštíme nové projektové období Programu podpory odborných praxí, který Tandem realizuje s podporou Česko-německý fond budoucnosti. České školy navíc nově získají navýšený administrativní příspěvek 100 € za školu. Přihlášky je možné podávat do 30. 10. 2026 pro praxe uskutečněné v období 1. 1. – 30. 6. 2027. Program umožňuje vyslat žáky odborných škol na praxi do Německa k partnerské škole nebo firmě. Součástí jsou také přípravné dny s jazykovou animací a orientací v místě pobytu. -
28.4.2026
Hledají se táboroví vedoucí
Chcete si užít týden plný dobrodružství v mezinárodním prostředí? Přidejte se k týmu tradičního česko-německého tábora s historií delší než 30 let. Aktuálně jsou otevřena poslední volná místa pro zájemce o pozici táborové*ho vedoucí*ho. Důležité je nadšení pro práci s dětmi v mezinárodním prostředí a ochota komunikovat v češtině i němčině.
Akce
-
školení a další vzdělávání18. 5. 2026 Oblast jazyka a jazykové animace Termín
18. 5. 2026 Místo konání
onlineOnline Sprechstunde pro jazykové animátory*ky Tandemu
Informační, síťovací a vzdělávací online okénko Tandemu s jazykovými animátory*ky. -
infoakce1.–15. 6. 2026 Odborné praxe Termín
1.–15. 6. 2026 Místo konání
Setkání členů konsorcia Tandemu pro program Erasmus+ 2026-2027
-
setkání mládeže5.–7. 6. 2026 Jednotlivci Termín
5.–7. 6. 2026 Místo konání
NečtinyKonference mládeže 2026
Dobrovolníci ahoj.info z Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem a Evropského sboru solidarity zvou na konferenci pro mládež. Pokud máte chuť strávit víkend nabitý informacemi, zážitky a podněty na téma zdravého životního stylu a fitness, seznámit se při tom s dalšími mladými lidmi ze sousední země a nechat se jimi inspirovat, přihlásit se můžete již nyní!
Nepřehlédněte
Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2026



