18. 11. 2011

7. Česko-německé setkání mládeže

Místo konání: SRN, Bayreuth
Typ akce: příležitostná akce
Netradičně strávené prázdniny a volný čas, poznávání zajímavých lidí a kultur, cenné zkušenosti a zvýšení kvalifikace, poznání sebe sama v jiné životní situaci, cizí jazyky, zábava, výlety, workcampy, péče o životní prostředí, obnova historických památek, zapojení se do organizačního týmu. To a ještě více můžete zažít jako dobrovolník u nás či kdekoli v zahraničí. Chcete se o problematice dobrovolnictví dozvědět více? Uvažujete nad zapojením v zajímavém projektu či již máte zkušenosti jako dobrovolník z Česka, Německa nebo ze zahraničí a rád/a byste o tom s ostatními diskutoval/a a sdílel/a své zážitky?
Přihlaste se na česko-německé setkání, kde se budete interaktivně a zábavnou formou zabývat právě různými oblastmi a specifiky dobrovolnictví.

Ve dnech 18. – 20. 11. 2011 se koná, pod záštitou ministrů z obou zemí odpovědných za mládež, již 7. česko-německé setkání mladých lidí z Česka a z Německa, tentokrát v německém Bayreuthu (Bavorsko, Německo). 7. česko-německé setkání tak navazuje na tradici velkých česko-německých setkání. První setkání se uskutečnilo v roce 1997 v Poličce a pložilo základy Tandemu.

Chcete-li se zapojit do diskuse a setkat se s uznávanými českými a německými zástupci organizací, kteří s dobrovolníky dlouhodobě pracují, využijte příležitosti a zúčastněte se této akce.

Účast na akci již přislíbili zástupci z některých klíčových organizací jako INEX-SDA, NIDM, ČRDM, Junák, ALTUS, Slezská Diakonie, Hodina H, Meta, Jugendforum či Togheter Czech Republic, jež dlouhodobě pracují s (potenciálními) dobrovolníky, podílí se na řadě domácích a mezinárodních projektů, přispívají svými názory a připomínkami do celospolečenské diskuse a neustále se snaží zlepšovat podmínky dobrovolníků nejen v České republice.
Přihlásit se můžete již nyní na webových stránkách Tandemu Plzeň, prostřednictvím on-line formuláře.
Uzávěrka přihlášek je 30. října 2011.
Do 5. listopadu 2011 Vám bude účast potvrzena emailem a zaslány další informace.

Termín a místo

18. až 20. listopadu 2011 v Bayreuthu (Horní Franky, Bavorsko)
Cílová skupina
100 mladých lidí (16 – 26 let) z Česka a Německa se zájmem o téma setkání, diskuzi a společné česko- německé aktivity.

Hlavním cílem letošního setkání je společné zamyšlení a zpracování zajímavých témat z oblasti dobrovolnictví, a to interaktivní formou workshopů, prezentací, her, debat a pódiových diskuzí. Chceme poskytnout mladým lidem z obou zemí prostor pro otevřenou diskuzi. Výstupem z jednotlivých workshopů bude prohlášení, ve kterém mladí lidé formulují svá přání a požadavky.

Náklady na akci

Účastnický poplatek činí 250 Kč, který zahrnuje ubytování a stravování po celý průběh setkání, cestovné, pojištění a veškeré náklady spojené s programem.

Připravují

Koordinační centra česko-německých výměn mládeže TANDEM v Plzni a Regensburgu ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže na české straně a Deutscher Bundesjugendring (DBJR – Německý spolkový kruh dětí a mládeže), Deutsche Nationalkomitee für internationale Jugendarbeit (DNK - Německý národní výbor pro mezinárodní práci s mládeží) na německé straně.
Organizačně se na setkání významně podílí i Bezirksjugendring Oberfranken (Krajský kruh mládeže Horní Franky) - partner Tandemu Plzeň projektu „Sousedé se stávají přáteli".

Podporují

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Spolkové ministerstvo pro rodinu, seniory, ženy a mládež SRN a Česko-německý fond budoucnosti.

Záštita

Oficiální záštitu nad setkáním oficiálně převzali oba ministři zodpovědní za oblast dětí a mládeže – spolková ministryně Kristina Schröder (BMFSFJ) a český ministr Josef Dobeš (MŠMT).

Průběh akce

Setkání začíná v pátek 18. listopadu v 17.00 hod a končí v neděli 20. listopadu v 13.00 hod. Program bude probíhat v různých jazykových kombinacích: čeština, němčina a angličtina, obvykle za asistence tlumočníků.

Možnosti zapojení se do příprav a průběhu česko-německého setkání

Chtěli byste se Vy či Vaše organizace spolupodílet na přípravě a realizaci letošního česko-německého setkání? Máte zkušenosti s dobrovolnictvím, můžete se zapojit programově, logisticky nebo jinak? Vaši iniciativu a nápady přivítáme!
Neváhejte a ozvěte se, (čím dříve, tím lépe) na níže uvedený kontakt.

Těšíme se na Vás!

Leták k česko-německému setkání - ke stažení

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: