Zde naleznete aktuální přihlášku pro praxe v termínu 01.07. - 31.12.2023Termín pro podání přihlášky: 30. dubna 2023.

Praxe podpořené ze zdrojů Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) nabízí školským institucím z Česka i Německa finanční podporu při realizaci česko-německých výměnných odborných praxí. Délka stáže musí být minimálně 14 dní (13 nocí).

Koordinace odborné praxe je realizována na tzv."hostitelském principu". To znamená, že pokud pojedou praktikanti z německé partnerské školy na praxi do Česka, bude o finanční podporu na pobyt praktikantů z Německa žádat u Tandemu Plzeň české přijímající zařízení, které je zodpovědné za průběh praxe. V případě, že pojedou žáci z Česka na praxi do německé partnerské školy, je za organizaci praxe zodpovědné německé zařízení, které žádá o finanční podporu u Tandemu Regensburg. Přihlášku je možné vyplnit online.

Výše finanční podpory od 01.07.2022

Příspěvek na praxi žáků se liší podle toho, zda praxe probíhá na české či na německé straně. Z příspěvku se nehradí cestovní náklady praktikantů na místo praxe a zpět.

Pokud stáž probíhá v Česku, obdrží přijímající české zařízení (obvykle učiliště, střední odborná škola, vyšší odborná škola) při splnění podmínek paušální příspěvek na praktikanta (a jednu doprovodnou osobu) ve výši:

  • strava/ubytování - 730,- Kč/osoba/den
  • příspěvek na MHD - 210,- Kč/osoba/týden
  • paušál. příspěvek na administrativu škole - 1.930,- Kč/na praxi
  • paušál. příspěvek pro doprovodnou osobu - 5.000,- Kč/na 3 týdny

Pokud stáž probíhá v Německu, obdrží přijímající německé zařízení při splnění podmínek paušální příspěvek na praktikanta (a jednu doprovodnou osobu) ve výši:

  • strava/ubytování - 35,- €/osoba/den
  • příspěvek na MHD - 15,- €/osoba/týden
  • paušál. příspěvek na administrativu škole - 100,- €/na praxi
  • paušál. příspěvek pro doprovodnou osobu - 300,- €/na 3 týdny

Nově je možné si vyžádat na začátku stáže 50 % finančních přostředků (tzv. zálohu), formulář žádosti o zálohu najdete mezi formuláři ke stažení.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás na sociálních sítích: