Tandem dočasně odkládá akce, na projektech pracujeme dál

6.4.2020

Aktuální vývoj pandemické situace v Evropě nenabízí právě optimální podmínky pro česko-německé výměny. Ačkoli věříme, že budeme moci brzy pokračovat v našich projektech, prozatím jsme se rozhodli zrušit či odložit všechny akce.

Nevíme, zda bude možnost do konce školního roku ještě nějaká plánovaná setkání uskutečnit, určitě ale budeme o našich dalších krocích včas informovat.

V naší práci však nepolevujeme, jen jsme se přesunuli z kanceláře Tandemu do svých domovů, kde jsme i nadále na příjmu a v kontaktu jak mezi sebou, tak s partnerskými organizacemi i našimi spolupracovníky.

Současnou situaci se snažíme pojímat jako výzvu, z níž může vzejít množství nových a zajímavých nápadů. Využíváme videokonference a emaily k „setkávání“ a čas navíc věnujeme rozvoji našich interních postupů (proces řízení kvality LQW), plánování a zdokonalování našich dalších akcí.  

Jsme si vědomi toho, že také vy, kteří se spolu s námi podílíte na česko-německých výměnách, máte nyní ztížené podmínky. Pojďme si sdílet zkušenosti a nápady, jak využít nové formáty setkávání, jaké platformy fungují, či kde se můžeme inspirovat. Máte-li konkrétní nápad, jak alternativně realizovat přeshraniční setkání, nebo jak využít finanční prostředky na česko-německou výměnu v době uzavření hranic, budeme rádi, když nám napíšete na tarabova@tandem-org.cz.

Sledovat aktuální dění můžete také na našem Facebooku nebo Instagramu, kam přispívají především naše mladé dobrovolnice z projektu ahoj.info.

Zůstaňme pozitivní a naladěni na mezinárodní vlnu. Teď více než jindy platí, že hranice existují především v našich myslích. Je důležité věřit, že navzdory národním rozdílům v přístupech k řešení současné krize dokáže Evropa horším časům čelit společně a že po přestání toho nejhoršího dokážeme navázat tam, kde jsme spolupráci dočasně pozastavili.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: