Proběhla 2. část základního školení

17.9.2021

Ve dnech 10.9. - 12.9. 2021 se konala 2. část základního školení jazykových animátorů. Školení proběhlo prezenční formou a navázalo na první část, která se realizovala v květnu letošního roku online formou. Školení se zúčastnilo celkem 12 účastníků, z toho 7 účastníků z Česka, 4 účastníci z Německa a 1 účastník z Rakouska.

 

Účastníkům byla podrobně představena metoda jazykové animace. Hlavní část programu se soustředila na praktické ukázky her a aktivit. Díky dvěma lektorům se účastníci seznámili s rozdílnými přístupy a poznali široký repertoár cvičení.

Školení se zaměřilo na rozvinutí znalostí a dovedností s ohledem na způsob práce s danou cílovou skupinou a detailní přípravu a vyhodnocení jazykové animace. Modelové situace zahrnovaly celou škálu uplatnění: od česko-německého setkání přes tradiční výuku němčiny jako cizího jazyka až po pódiovou animaci pro širokou veřejnost. Školení bylo vystavěno na aktivní spolupráci všech účastníků, kteří si vyzkoušeli jak roli jazykových animátorů, tak jejich svěřenců.

Důležitým bodem byly i tipy na to, jak se na česko-německou jazykovou animaci připravit. V neposlední řadě se účastníci školení podrobně seznámili s konceptem vzdělávání jazykových animátorů Tandemu a podmínkami pro získání certifikátu. Nakonec byly představeny kritéria kvality a řešení problémových situací.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: