Akreditovaný seminář pro pedagogy: „Připomínání buchenwaldského vlaku smrti“ Digitální média ve výuce historie.

28.10.2021

Pojeďte s námi do Pasova na akreditovaný česko-německý seminář pro pedagogy: „Připomínání buchenwaldského vlaku smrti“ Digitální média ve výuce historie. Termín realizace: 26. 11. 2021. Čas: 10:00–19:00 hod. Kde: Passov /DEPřihlášeníhttps://bit.ly/3ng5zuV. Celé zdarma. Program semináře a více informací na: https://bit.ly/3m59aMR

Na co se můžete těšit? Prakticky zaměřený seminář na využití digitálních médií ve výuce historie. Pojďte s námi na interaktivní exkurzi na památné místo v Nameringu, kde se buchenwaldský vlak zdržel několik dní. V DiLabu (digitální laboratoř) Pasovské univerzity vám ukážeme konkrétní mediální a digitální metody pro zprostředkování historického tématu. Zprostředkujeme Vám besedu s pamětníkem, který přežil buchenwaldský vlak smrti - Benem Lesserem. Budete mít příležitost své zkušenosti sdílet s kolegy z Bavorska.
Nabízíme Vám po skončení semináře možnost přespání v penzionu Hornsteiner. Pobyt v Pasově lze spojit s návštěvou tradičních vánočních trhů Christkindlmarkt.

Seminář realizujeme v rámci projektu "Přepni (se) na historii/Denk.mal digital" č. 300, realizovaného z prostředků Evropské unie z Cíle EÚS, konkrétně z Programu příhraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, Cíl EÚS 2014 – 2020.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: