Němčina nekouše - jazykové animace a prezentace pro rodiče i v letech 2020-2021

7.1.2020

S velkou radostí oznamujeme, že Česko-německý fond budoucnosti podpoří projekt Němčina nekouše i v letech 2020-2021.

V rámci pokračování projektu tak budou moci v aktuálním školním roce, ale i v minimálně první polovině dalšího školního roku nadále probíhat bezplatné česko-německé jazykové animace pro žáky 5.–9. tříd základních škol a pro žáky odpovídajících stupní víceletých gymnázií po celé ČR, stejně jako na "reálkách" v Německu. Jazykové animace, které významně přispívají ke zvýšení zájmu žáků o němčinu a motivují je k volbě němčiny jako druhého cizího jazyka, jsou pak realizovány přímo v prostorách škol.

V rámci projektu je také zdarma pro školy nabízena návštěva jazykového animátora na rodičovských schůzkách, kde Vás a rodiče Vašich žáků seznámíme s důvody, proč je důležité zvolit si zrovna němčinu jako druhý cizí jazyk.

Pro pedagogy budou také nadále probíhat bezplatné jednodenní vzdělávací semináře jazykové animace, kterou pak mohou sami ve svých hodinách aplikovat. O dalších podrobnostech seminářů budeme včas informovat.

Veškeré informace k projektu Němčina nekouše na základních školách, včetně formuláře k objednání jazykových animací do škol naleznete zde.

Projekt Němčina nekouše V  finančně podporuje Česko-německý fond budoucnosti a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze.

Dalším partnerem projektu je Goethe Institut.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: