Mladí lidé se sešli ve Waldmünchenu

5.3.2023

Téměř třicítka mladých lidí ve věku 16 - 26 let se na začátku března sešla ve Vzdělávacím centru pro mládeže ve Waldmünchenu na semináři nazvaném „Mentální hygiena & sociální sítě“. Účastníci se zabývali využíváním sociálních médií a platforem a reflektovali své vlastní uživatelské chování. Po tematické diskusi následovala filmová realizace vlastních nápadů v mediálních projektech s iPady a HD kamerami. Akci organizoval tým dobrovolníků programu Evropského sboru solidarity, z projektu ahoj.info. Přečtěte si více!

Organizátoři Kateřina Louženská a Tom Wiegels, dobrovolníci projektu ahoj.info (Tandem), zahájili letošní videoworkshop programem jazykové animace, kterou vedla Veronika Korbelová. Někteří účastníci se s jazykem sousední země setkali vůbec poprvé. Z tohoto důvodu se program jazykové animace omezil na téma vzájemného poznávání. Jako tlumočník byl na akci přítomen Jiří Olišar, který pomáhal při jazykových problémech a simultánně tlumočil vstupní fáze. Jazyková animace přispěla ke zlepšení atmosféry během semináře, ale také k ochotě účastníků komunikovat v jazyce sousední země.

Po jazykové animaci byl představen další program a účastníci měli příležitost vyjádřit svá očekávání. Většina účastníků přišla s cílem navázat kontakt s češtinou nebo němčinou, poznat nové lidi, získat nové poznatky o tématu duševního zdraví, natočit kreativní videa a přitom se bavit.

Po společném večeru v sále zámku začal další den kreativní práce v malých skupinách: vytvoření scénáře pro film bylo základem pro následující natáčení pod dohledem mediálních odborníků. Účastníky čekal třeba i úvod do střihu videa na počítači i tabletu nebo informace o zákonném využívání hudby.

V neděli byly účastníkům poskytnuty cenné informace o evropské dobrovolné službě, projektu „ahoj.info“ a o činnostech Tandemu. Poté konečně následovala velká premiéra, při které jednotlivé skupiny představily svá videa. Všech pět filmů bylo oceněno bouřlivým potleskem.

Po závěrečné evaluaci bylo zřejmé, že tým ahoj.info odvedl dobrou práci: „Moje očekávání byla překročena ve všech směrech! Nejlepší bylo, že jsem mohl přijít bez znalosti jazyka, a přesto společně pracovat v česko-německém týmu,“ uvedl jeden z účastníků.

Rozloučení na konci workshopu neslo v duchu následujícího citátu: „Seznámil jsem se s mnoha novými a skvělými lidmi z České republiky a Německa.“ A mnozí se chtějí znovu setkat. Tuto možnost dostanou 16. až 18. června 2023, kdy tým ahoj.info uspořádá v České republice konferenci pro mládež.

Další informace najdete na www.ahoj.info.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: