Milovníci přírody se mohou hlásit na workcamp v Krušných horách

22.6.2022

Letošní ročník HeuHoj-Campu hledá účastníky. Účastníci česko-německého workcampu zažijí 4 dny na kvetoucích a orchidejových loukách a 3 dny budou prozkoumávat kulturní krajinu a příběhy v pohraničí. S sebou kolo! Akce se koná 10.-17. července.

Aby bylo možné každý rok vidět krásné rozkvetlé louky v Krušných horách, je potřeba se o louky pravidelně každoročně starat. V červenci pomůžeš pohrabat a posekat vybrané louky a přispěješ tak k zachování jedinečné kulturní krajiny. Aktivně se také zapojíš do rozvoje česko-německého regionu a zažiješ nezapomenutelné momenty. Na závěr kempu společně zorganizujeme sousedskou slavnost na Cínovci. Kompletní informace v letáku nebo na facebooku

KDY: od neděle do neděle 10.-17.7.2022

KDE: v Bielatalu (mezi Altenberg/Bärenstein) a na Telnici

PŘIHLÁŠENÍ: ZDE (www.heuhoj.de -> Camp-> Přihláška)

Přidej se a zažij dobrodružství, při kterém potkáš spoustu nových přátel a získáš nezapomenutelné zážitky na celý život.

Čeká nás koupačka po práci, zpívání u ohně, báječná kuchyně, sousedská slavnost na hranici a další radosti.       

  • Zažij 4 dny na kvetoucích a orchidejových loukách – naučíš se pracovat s kosou; zjistíš, co jsou kamenné snosy; s hráběmi a vidlemi v ruce pomůžeš při sklizni sena.
  • Prozkoumej za 3 dny kulturní krajinu a příběh v pohraničí – na kole projedeme krajinu hřebene východních Krušných hor a budeme v ní hledat stopy lidských osudů.                                                                                                            

VEZMI SI S SEBOU PROSÍM KOLO. BUDEME DENNĚ JEZDIT NA LOUKU.       

Camp je otevřen každému (18+), kdo se zajímá o přírodu a o česko-německou přeshraniční spolupráci. Jazykové znalosti nejsou podmínku účasti – ruce, nohy, otevřenost a tlumočník zajistí, že si budeme dobře rozumět!       

KDE?

Od neděle do středy bydlíme v terénní základně (spacák s sebou) sdružení Grüne Liga Osterzgebirge v Bielatalu mezi Altenbergem a Bärensteinem. Od středy do neděle bydlíme v obci Telnice, v chatě „U Nováčka“.

ZA KOLIK?

Náklady za stravu, ubytování a vedené programu jsou financovány z projektu „Crossing borders for the future in the Eastern Ore Mountains”, podpořený z European Cultural Foundation a Bundeszentrale für politische Bildung. Náklady na dopravu a stravování mimo ubytování musí být hrazeny účastníky.

KDO?

Akci organizuje Naturschutzstation Osterzgebirge v rámci projektu „Crossing borders for the future in Eastern Ore Mountains“. 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: