Dobrovolníci projektu ahoj.info uspořádali akci na zámku

28.6.2021

V červnu se uskutečnila naše první prezenční akce letošního roku - a to hned ve velkém stylu. Dobrovolníci projektu ahoj.info zorganizovali víkendovou konferenci pro mladé, která měla nabitý program plný zajímavých aktivit a navíc se konala v překrásném prostředí zámku Nečtiny u Plzně. Fotografie z vydařené akce, kterou si přijela natočit i Česká televize, si můžete prohlédnout zde. 

A jak akci popsali sami dobrovolníci?

  • Ve dnech 18.-20. června se konala první prezenční akce Tandemu v roce 2021. Jednalo se o konferenci pro mládež na téma „Besser bez, lepší ohne“ a byla zaměřena na drogovou prevenci. Akce se zúčastnilo 11 mladých lidí z Česka a Německa a vše se odehrávalo na zámku v Nečtinách.
  • První na programu byla „živá“ knihovna, se kterou jsme se spojili online. Jedná se o skupinu lidí, kteří se stanou „otevřenou knihou“, sdílí svůj životní příběh, poznamenaný právě závislostí na drogách či alkoholu, a odpovídají na veškeré otázky. Počasí vyšlo na jedničku a díky tomu se mohl zbytek programu odehrávat venku.
  • Jednalo se o dva paralelní workshopy, jeden s Kateřinou Vickers, která je terapeutkou závislosti a sdílela s námi zajímavé příběhy z praxe. Dalším byl workshop s centrem Drop In, který se věnuje léčbě a primární prevenci se zaměřením právě na nealkoholové drogy. Čtyři pracovníci centra velmi interaktivním způsobem přiblížili fungování centra, závislosti obecně a rozšířili všeobecně ponětí o drogách a jaká rizika s sebou jejich užívání nese.
  • Nechyběla pak ani večerní zábava, kde došlo k navazování česko-německých kontaktů a procházka na nedalekou zříceninu hradu Preitenstein. Vše bylo uzavřeno reflexí, kde všichni mohli sdílet svoje dojmy a celý zážitek tak uzavřít.
  • Akce byla téměř celou dobu tlumočena profesionálními tlumočníky Miladou Vlachovou a Jiřím Olišarem a o energické jazykové animace v průběhu se postaral Karel Hájek. Konferenci organizoval tým z projektu ahoj.info, který aktuálně hledá od září nové dobrovolníky – jednoho z Německa na pozici do Plzně a dva z Česka na pozice do Regensburgu.

Chcete se také stát dobrovolníkem? Přihlaste se k nám! Další informace: http://www.tandem-org.cz/sekce/jednotlivci/dobrovolnicke-centrum

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: