Učitelé mají možnost jet na výjimečný akreditovaný seminář: „Volarský pochod smrti. Digitální média ve výuce historie.“

6.9.2022

Zajímá Vás historie, digitální média a moderní výuka dějin v česko-německém kontextu? Pojeďte s námi na akreditovaný česko-německý seminář pro pedagogy: „Volarský pochod smrti. Digitální média ve výuce historie“. Termín realizace: 10.-11. listopadu 2022. Kde: Volary (CZ). Seminář je zdarma, simultánně tlumočen. Znalost jazyka není podmínkou účasti. Přihlášení prostřednictvím  online formuláře. Program semináře a více informací na: https://bit.ly/3RsUd4e

Připravili jsme pro Vás prakticky zaměřený seminář o pochodu smrti, který byl ve Volarech 5. května 1945 osvobozen. Seznámíte se s okolnostmi, které volarský pochod a jeho osvobození provázel a budeme diskutovat, jakým způsobem se tyto události připomínaly v minulosti i současnosti. Budeme se vydávat do terénu po stopách pochodu smrti. Protože pamětníků pochodů smrti rychle ubývá, měla by moderní výuka dějepisu více pracovat s novými metodami zprostředkování. Druhý den semináře si pod vedením mediálního kouče vyzkoušíte zpracovat konkrétní produkt k tématu pochodu smrti.

Seminář realizujeme v rámci projektu Přepni (se) na historii/Denk.mal digital č. 300, realizovaného z prostředků Evropské unie z Cíle EÚS, konkrétně z Programu příhraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, Cíl EÚS 2014 – 2020.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: