25. 9. 2014

Specializace v Programu podpory odborných praxí

Místo konání: Tachov
Typ akce: školení a další vzdělávání
Program podpory odborných praxí nabízí českým a německým žákům všech oborů odborného vzdělávání od 16 let možnost absolvovat minimálně dvoutýdenní praxi ve firmách, dílnách, vzdělávacích zařízeních či v institucích veřejné správy v sousední zemi.

Součástí programu je jazyková a interkulturní příprava (jazyková animace). Seminář byl koncipován jako rozšiřující školení pro jazykové animátory, kteří prošli základním školením jazykové animace a mají zájem působit v oblasti odborných praxí.

Obsahem školení bylo seznámení účastníků s tématem Interkulturního vzdělávání a zprostředkováváním odborné slovní zásoby v rámci jazykové animace. Seminář se zaměřil na metodiku práce s různými skupinami za různých specifických podmínek, které mohou v oblasti odborných praxí nastat. Obsahově a metodicky jsme si prošli přípravu několikadenní animace. V rámci programu proběhla také výměna zkušeností.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: