11. 4. 2013

Projekt Němčina nekouše - školení učitelů

Místo konání: ČR, Beroun
Typ akce: školení a další vzdělávání
Němčina nekouše - seminář jazykové animace pro učitele

11.-14.4. 2013, Beroun

Tento seminář byl speciálně zaměřen na jazykovou animaci, která má v rámci projektu Němčina nekouše za cíl motivovat žáky k volbě resp. výuce německého jazyka na základních školách a českého jazyka na odpovídajících německých školách. Účastníci se seznámili s touto osvědčenou metodou uplatňovanou např. při česko-německých setkáních, školních i mimoškolních projektech a mnoha dalších akcích.

Více než roční trvání projektu Němčina nekouše (od ledna 2012), který školám nabízí realizaci jazykové animace ve výuce, přineslo mnoho pozitivních ohlasů na tento způsob motivování žáků a podněcování jejich chuti k porozumění řeči sousedů. V rámci projektu proběhlo dosud více než 400 hodin jazykových animací na 150 základních školách.

Seminář byl akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR pod číslem 17308/2012-25-399

Cíle semináře

Během semináře se účastníci naučili, jak aplikovat jazykovou animaci pro zvýšení motivace svých žáků a zpestření jazykové výuky.
Jazykovou animací mohou učitelé jazyka přispět k zastavení všeobecného poklesu zájmu žáků o němčinu na českých školách a zvýšení zájemců o češtinu na reálných školách v Německu.

Obsah

• teoretické základy a východiska
jazykové animace,
• oblasti využití jazykové animace,
• příklady a nácvik jednotlivých jazykových aktivit.

Kurz byl vystavěn na aktivní spolupráci účastníků, při které prováděli praktické úkoly, např. modifikace jazykových her, simulace výukové hodiny s jazykovou animací nebo řešení krizových situací. Každý si vyzkoušel roli jazykového animátora i žáka.

Semináře se zúčastnilo 14 učitelů jazyka a byl jednohlasně hodnocen jako velmi přínosný.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: