11. 5. 2012

Projekt jako stavebnice

Místo konání: SRN, Regenstauf
Typ akce: pracovní setkání
Pracovní setkání „Projekt jako stavebnice“, které se konalo ve dnech 11. – 13. května 2012 v prostorách školicího zařízení zámku Spindelhof v německém Regenstaufu. Setkání bylo realizováno v rámci projektu „Krůček po krůčku do sousední země“, který je podpořen Evropskou unií.

Cílem pracovního setkání bylo připravit podklady pro stejnojmennou publikaci. Zúčastnilo se ho celkem 12 pedagogických pracovníků z Čech, Bavorska a Saska, kteří mají bohaté zkušenosti s přeshraniční spoluprací v rámci česko-německých projektů nebo s dětmi ve věku od 3 do 8 let.

V rámci malých pracovník skupinek vznikaly základní „stavební kameny“ k připravované publikaci. Metodické materiály do sebe vzájemně zapadaly a jejich realizace má v různých zařízeních napomáhat úspěšné česko-německé spolupráci. Jednotlivé materiály (stavební kameny) jsou určeny pro práci v mateřských školách, 1. a 2. třídách základních škol, školních družinách či organizacích pracujících s dětmi ve věku od 3 do 8 let, které jsou zaměřeny právě na tuto věkovou skupinu.

Mezi jednotlivými tématy k česko-německé spolupráci lze najít např. nabídky k poznávání sousední země a jejího jazyka, reáliím či dané kultuře. Dále pak témata určená k samotnému setkávání dětí, odpoledne plná her zaměřená na poznávání sousední země či témata zaměřená na odbornou pomoc při vlastní realizaci česko-německých projektů a další.

V rámci projektu „Krůček po krůčku do sousední země“ bude možno tato témata realizovat v zařízeních pracujících s dětmi ve věku od 3 do 8 let, a to i prostřednictvím tzv. „vyslanců ze sousední země“.

Vydání publikace „Projekt jako stavebnice“ je plánováno na konec léta 2012. Společně ho připravuje Tandem Plzeň a Tandem Regensburg. Publikaci si budou moci zdarma objednat pracovníci s dětmi od 3 do 8 let, a to na adrese: krucekpokrucku@tandem.adam.cz. Další informace naleznete na webu www.krucekpokrucku.cz.Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: