4. 3. 2021

Němčina nekouše: Online seminář jazykové animace pro vyučující německého jazyka_1

Místo konání: online
Typ akce: školení a další vzdělávání

Dne 4.3.2021 proběhl v rámci projektu Němčina nekouše jednodenní online seminář česko-německé jazykové animace pro učitele německého jazyka ze základních škol a víceletých gymnázií. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 20 vyučujících, plus lektorka a koordinátorka projektu.

Vyučující byli během semináře obeznámeni se základy a principy jazykové animace zaměřené na motivování žáků základních škol k výběru němčiny jako druhého cizího jazyka. Seminář vedla zkušená jazyková animátorka Tandemu, Petra Zahradníčková.

Účastníci měli možnost získané teoretické znalosti ihned otestovat a vyzkoušet při praktických simulacích prostředí školní třídy. Prostor byl poskytnut i jejich vlastním interaktivním metodám a nápadům na hry a aktivity, které si mezi sebou vyměňovali. Na semináři se nezapomnělo ani na aspekty jazykové animace online, kterou mohou vyučující využít při distanční výuce.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás na sociálních sítích: