24.–26. 9. 2015

Česko-německý kontaktní a plánovací seminář pro zástupce obcí či měst a mimoškolně aktivní subjekty v rámci partnerství měst a obcí

Místo konání: ČR, Říčany u Prahy
Typ akce: kontaktní seminář
..
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR srdečně zve na připravovaný česko-německý kontaktní a plánovací seminář, který je určen zástupcům měst a obcí a nejrůznějšímu spektru profesionálních či dobrovolných pracovníků s mládeží z ČR a SRN, popř. pro mimoškolně se angažující pedagogy, jejichž obec, popř. město a organizace/škola hledá projektového partnera a je aktivní v rámci česko-německého partnerství měst a obcí.

 

Srdečně zveme i Vaši partnerskou organizaci či zařízení z Německa, pokud byste chtěli seminář využít jako plánovací a koordinační.

Termín semináře: čtvrtek, 24. září 2015, 18:00 hodin do soboty, 26. září 2015 cca 12:30 hodin (na závěr semináře mohou účastníci využít společný oběd)

Dotace na tento seminář byla poskytnuta ze zdrojů Ministerstva pro místní rozvoj ČR

Cíl semináře

  • Účastníci z ČR a SRN získají příležitost oslovit zástupce organizací, zařízení a škol k mezinárodní, resp. česko-německé mimoškolní spolupráci a naplánovat první společné kroky.
  • Seminář se bude zabývat současnými trendy a relevantními tématy (nejen) v oblasti česko-německé spolupráce mládeže v rámci partnerství měst a obcí.
  • Účastníci se navzájem seznámí s inovativními a neobvyklými přístupy/prvky k prezentaci měst a obcí.
  • Účastníci budou mít dostatek prostoru k diskusi, výměně informací, kontaktů a přístupů. Ambicí semináře je tak prosíťovat kontakty navzájem.
  • Účastníci získají přehled o aktuálních tématech v Tandemu a přehled o možnostech financování.
  • Přímo na semináři budete mít možnost konzultovat Vaše nápady, dotazy a připomínky s pracovníky Tandemu, SMO ČR a ostatními účastníky semináře.

Místo konání a ubytování

Pavilon Říčany
Bezručova 222/68
251 01 Říčany u Prahy
tel.:+420 323 631 073
web: www.pavilon-ricany.cz
e-mail: recepce@pavilonricany.cz

GPS: 49°59′36.46″ N, 14°40′50.34″ E

Ubytování bude zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj může být zajištěn v případě doplacení příplatku z vlastních prostředků.

Parkování aut je možné na místě zdarma, u hotelu Pavilon.

Jízdné
Tandem hradí 70% cestovného. 
Cesta autem bude proplacena pouze do výše jízdného ve vlaku 2. třídy. Spolujízda vítána! 
 
Tlumočení
Po celou dobu semináře je zajištěno simultánní tlumočení. (Znalost němčiny není podmínkou účasti).

Účastnický poplatek
Příspěvek pro české účastníky včetně ubytování a stravy činí 500,- Kč. K jeho uhrazení převodem na účet budete vyzváni po potvrzení účasti. V případě odřeknutí účasti po 21. září 2015 včetně budeme považovat účastnický poplatek jako storno, resp. sankci za pozdní zrušení účasti.

Tandem nezajišťuje a nehradí žádnou formu a typ pojištění. 

Co s sebou
Na páteční burzu organizací si prosím vezměte materiály, podklady či letáky a brožury dokumentující Vaše projekty, aktivity, příp. Vaši školu/organizaci/ spolek za účelem vzájemného seznámení s německými kolegy.

Přihlášky
K přihlášení na seminář prosím využijte on-line  formulář:

 

PŘIHLÁŠKA NA SEMINÁŘ

 

 

Uzávěrka přihlášek je ve středu 11. září 2015

Přihlášky německých účastníků přijímá Tandem Regensburg. Informace o semináři
v němčině naleznete zde: http://www.tandem-org.de/aktuelles/termine/ausserschulischer-austausch/deutsch-tschechischer-jugendaustausch-von-partnerstaedten-und-gemeinden.html

 
 
 
Těšíme se na Vaši účast!

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: