10. 5. 2017

Den s němčinou v Českých Budějovicích

Místo konání: České Budějovice
Typ akce: informační den

Název akce: Den s němčinou v Českých Budějovicích

Typ akce: propagace

Termín: 10. května 2017 v Českých Budějovicích

Místo: Restaurant U královské pečeti, Hotel Malý pivovar, Karla IV. 8-10, České Budějovice

Počet účastníků: ca 22 z toho 15 středních odborných škol v regionu

V Českých Budějovicích se v rámci kampaně německého a rakouského velvyslanectví Šprechtíme uskutečnil Den s němčinou. Kampaň si klade za cíl podporu výuky německého jazyka v České republice a Tandem ji ideálně doplňuje aktivitami v rámci projektu Němčina nekouše.

V rámci Dne byl připraven oběd s řediteli základních a středních škol z Jihočeského kraje, prezentace nejen Tandemu, ale také Goethe-Institutu, Česko-německého fondu budoucnosti a jiných organizací. Akce se zúčastnilo ca. 15 zástupců škol. Zástupkyně Tandemu na akci, jazyková animátorka Alena Vlachová, vedla dialogy se zástupci jednotlivých škol a odpovídala na dotazy ohledně činnosti Tandemu. Také místní zástupce firem informovala o novém projektu animací na středních odborných školách podporovaných firmami a navázala tak kontakty pro budoucí spolupráci.

Během tohoto dne probíhaly v rámci projektu Němčina nekouše na základních školách bezplatné jazykové animace ve zvýšené míře.

Den s němčinou v Českých Budějovicích se konal také jako jedna z akcí Česko-německého kulturního jara. Během této dvouměsíční oslavy podepsání česko-německé deklarace, byly nabízeny jazykové animace extra také v dalších městech ČR, kromě Českých Budějovic to bylo konkrétně v Ostravě, Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, Brně a Liberci.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: