25. 4. 2013

Česko-německé školní výměny

Místo konání: ČR, Beroun
Typ akce: kontaktní seminář
Kontaktní a plánovací seminář nově organizovala školská oblast společně s oblastí odborných praxí. Mezi účastníky byli tedy jak pedagogové ze základních škol a gymnázií, tak zástupci odborných škol.

V průběhu semináře účastníci prezentovali své školy a získali potřebné kontakty. Seznámili se s česko-německou jazykovou animací jako metodou využívanou při česko-německých projektech pro motivaci a sblížení účastníků. V rámci semináře proběhl také workshop Interkulturní komunikace vedený německou referentkou Astrid Utler, který se zabýval otázkami česko-německého setkávání.

Během semináře došlo k výměně zkušeností mezi účastníky, někteříi hned plánovali setkání či výměnné praxe, probrali se možnosti financování školních výměn. Účastníci z odborných škol obdrželi podrobné informace o Programu podpory odborných praxí.
Během semináře se také konzultovala a probírala problémová místa školních výměn.
Kontaktní semináře pro učitele z Česka a Německa probíhají každoročně a těší se velkému zájmu. Doufáme, že i v roce 2014 bude tento typ semináře přinejmenším stejně úspěšný jako ten letošní.


Leták

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: