Zveme mateřské školy na objevnou cestu přeshraniční spolupráce online!

19.8.2022

Máte zájem o přeshraniční spolupráci se školkou v sousední zemi? Nebo hledáte nové podněty, metody a nástroje pro stávající partnerství mateřských škol? Pak je pro Vás trinacionální fórum mateřských škol to pravé! 7. října od 13 do 17 hod. online na platformě DINA.

Trinacionální fórum mateřských škol je akcí Saské zemské kanceláře pro jazyky sousedů v kooperaci s Německo-polskou spoluprací mládeže, Tandemem – Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže a projektem „Groß und Klein gemeinsam - Duzi i Mali razem“ v kooperačním programu Interreg Polsko-Sasko 2014-2020.

Učit se spolu a od sebe navzájem – pod tímto motem se bude odvíjet výměna zkušeností mezi mateřskými školami, ke které zveme všechny německé, polské a české aktivní mateřské školy.

Zaměříme se při tom na digitální konferenční prostor DINA.international, který nabízí rozmanité možnosti k online setkávání a výměně zkušeností se zahraničními partnery. Fórum mateřských škol navíc nabídne čas a prostor pro vzájemné seznámení a trinacionální výměnu zkušeností. Budete mít příležitost poznat zajímavé metody vhodné pro přeshraniční setkávání mateřských škol, podpůrné nástroje pro financování a příklady dobré praxe a pro Vaše konkrétní dotazy Vám budou k dispozici kompetentní odborníci.

Účast na konferenci je zdarma. Konferenčními jazyky budou němčina, čeština a polština, přičemž po celou dobu bude zajištěno simultánní tlumočení do všech tří jazyků.

PŘIHLÁŠKY

Přihlašujte se do  16. 9. 2022 pod tímto odkazem

PROGRAM

Podrobnější informace, včetně programu naleznete zde.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: