Workshop na téma participace nadchnul účastnice semináře v Regensburgu

18.11.2021

Ve dnech 11. a 12. října 2021 Tandem uspořádal v Regensburgu seminář pro pedagogy mateřských škol. Účastnice se během něj zaobíraly otázkami výchovy k demokracii, vědomé práce s diverzitou, ochrany životního prostředí a mediálními kompetencemi. Velkým přínosem byl workshop o tom, jaká jsou práva dětí, o čem všem a jakým způsobem mohou rozhodovat a proč je to vůbec důležité.

Semináře se zúčastnilo osm zástupkyň českých a německých mateřských škol. V úvodu byly seznámeny s nabídkou Tandemu a programy finanční podpory v předškolní oblasti. Díky online přenosu se propojily se zástupkyní školky, která referovala o svých zážitcích z česko-německé spolupráce. Těžištěm akce byl workshop na téma výchovy malých dětí k demokracii a participaci vedený kvalifikovanou lektorkou. Irmgard Löffler, odborná pedagožka a certifikovaná multiplikátorka konceptu „Kinderstube der Demokratie“ díky svým dlouholetým pracovním zkušenostem provedla účastnice semináře teorií i praktickými ukázkami z oblasti participace dětí v mateřských školách. Velmi ceněný byl i prostor pro výměnu pedagogických zkušeností účastnic napříč oběma sousedními zeměmi. Pedagožky odjižděly z Regensburgu plné inspirativních impulzů pro vlastní praxi a chuti do česko-německé spolupráce.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: