Téma ochrany životního prostředí propojuje - vznikly nové nápady na projekty

6.12.2021

Také máte ve škole adventní kalendář? Ten, který najdete na webu Střední odborné školy v Normiberku, je něčím vyjímečný. A účastníci online diskusního semináře k tématu ochrany životního prostředí, udržitelnosti a změny klimatu už vědí čím. Sdílení příkladů dobré praxe ekologických projektů škol i mimoškolních zařízení a zapojení žáků a mladých lidí do tématu ochrany životního prostředí byly jedním z hlavních témat česko-německého setkání. 

Na třicet aktérů školních i mimoškolních organizací zabývajících se tématem ochrany životního prostředí z Česka a Německa sbíralo impulsy pro svoji práci. Účastníkům se prezentovala Berufliche Oberschule Nürnberg, která získala ocenění "Umweltschule in Europa" a "Internationale Nachhaltigkeitsschule". Škola představila své aktivity zaměřené na ekologii, např. Fair Trade stopovačku po městě nebo projekty v rámci upcyclingu, udržitelnosti, férového oblečení, hospodaření s vodou či výroby hmyzích hotelů.

Plzeňská mimoškolní organizace Ametyst inspirovala účastníky svou nabídkou a realizací česko-německých projektů s ekologickou tématikou. Díky partnerství s LBV Cham a skvělému zázemí nabízí Ametyst programy na klíč pro školky, školy a pedagogy, ale i pro partnerská setkání škol z Česka a Německa. Ametyst nabízí k dispozici i metodické materiály k tématu ochrany životního prostředí.

Při společné práci v malých skupinách měli účastnici možnost lépe poznat své kolegy a jejich aktivity. Došlo k síťování a k navázání nových kontaktů. Diskusní seminář realizoval Tandem v rámci stěžejního tématu "Mládež utváří budoucnost. Demokracie - Participace - Diverzita." Děkujeme všem za vstřícné sdílení a podnětné diskuze.
 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: