Tandem se účastnil Mariánskolázeňských rozhovorů

29.11.2022

Zástupci Tandemu se zúčastnili tradičních Mariánskolázeňských rozhovorů, které pořádá Řemeslnická komora Dolní Bavorsko-Horní Falc (Handwerkskammer Niederbayern-Oberpfalz) už od roku 2008. Spolu se zástupci vzdělávacích institucí, politickými představiteli i lidmi z byznysu z Česka a Německa vedli společný dialog a aktivně diskutovali o zkušenostech z mezinárodní spolupráce. Akce se konala ve Společenském domě Casino v Marianských Lázních.

Zástupci Tandemu se účastnili i pracovního kruhu zaměřeného na vzdělání s názvem „S nadšením do řemesla - jak přesvědčit mladé lidi o kariéře v řemeslných oborech.“ Účastníci akce se u nich zajímali o jazykovou animaci Tandemu, projekt Němčina nad zlato a Program podpory odborných praxí.

Příklady dobré praxe uvedla generální konzulka ČR v Mnichově JUDr. Ivana Červenková společně s poslancem Bavorského zemského sněmu a koordinátorem česko-bavorského parlamentního přátelství Jürgenem Mistolem. Konkrétní příklad dobré praxe „Buď Mistr/Karriere im Handwerk“ představila Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Řemeslnickou komorou Dolní Bavorské-Horní Falce. Možnosti financování přeshraničních projektů představil Thomas Rudner, ředitel Bavorské nadace pro mezinárodní výměny mládeže.Všichni řečníci na Tandem odkazovali, chválili jeho práci a přísnos pro česko-německou výměnu mladých lidí.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: