Studentky z Německa jsou na dvouměsíční praxi v Praze

1.2.2023

Tři studentky z německé školy Berufskolleg Lise Meitner Ahaus jsou na dvouměsíční praxi v Praze - konkrétně ve Vícejazyčné mateřské školce a jeslích, Praha. Koukněte na podrobnosti a fotky!

Jde o nové partnerství z loňského roku. Bylo navázáno během online semináře Tandemu v únoru 2022, kterého se obě instituce zúčastnily. Následoval vstup školy do konsorcia Erasmus+ a návštěva jejích představitelů v Praze kvůli první koordinační schůzce. Zástupci se stavili také v Tandemu kvůli vyjasnění otázek týkajících se financování. Necelý rok po semináři už byla zahájena první stáž. Praxe je financována z programu Erasmus+.

Pro studentky to byla první návštěva v Čechách vůbec. Spolu s mentorkami praxe se shodly na tom, že předškolní vzdělávání tady je mnohem intenzivněji zaměřené na znalosti potřebné pro budoucí vstup do školy.

Školy, které mají partnerské zařízení v Německu, mohou podat přihlášku do Programu podpory odborných praxí do 31. března 2023.

Zájemci, kteří nemají partnerské zařízení a rádi by se do Programu podpory odborných praxí zapojili, se mohou registrovat v naší kontaktní databázi a Tandem jim pomůže s hledáním.

 

 

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: