V Plzni se uskutečnil tradiční Evropský den jazyků

30.9.2021

Dne 20.9.2021 se v Plzni uskutečnil Evropský den jazyků, který každoročně pořádá oddělení zahraničních knihoven Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje. Této akce se zúčastnil také Tandem jako partnerská organizace.

Cílem této akce je motivovat studenty učit se cizí jazyk, informovat o možnostech cestování v Evropské unii, vyzkoušet si praktické znalosti a prezentovat kulturní rozmanitosti v Plzni. Mezi další partnerské organizace akce patří Alliance Francaise, Do Německa na zkušenou, Eurocentrum, Americké centrum US Point ZČU a Ústav jazykové přípravy ZČU a další.

Akce je určena pro žáky základních a středních škol. Pro školy bylo připraveno 10 stanovišť - místa věnující se němčině, americké angličtině, arabštině, románským jazykům, češtině pro cizince, ruštině. Školy si mohly libovolně vybrat, která stanoviště navštíví. Celkem se akce zúčastnilo 510 žáků.

Tandem žákům představil metodu česko-německé jazykové animace, která má za cíl hravou formou vzbudit zájem o jazyk, kulturu a lidi sousední země. Jednotlivé animační aktivity si v průběhu dne vyzkoušelo 153 účastníků.

 

 

 

 

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: