Náš Interreg projekt byl schválen

19.12.2023

Od příštího roku se bude v česko-saském příhraničí díky financování z prostředků EU v rámci programu INTERREG mluvit ve školkách více česky a německy. V projektu "Sousední jazyk od začátku!" se budou moci děti seznámit se sousedním jazykem v každodením provozu školky.

Česko-saský projekt na posílení interkulturního a jazykového vzdělávání v oblasti předškolního vzdělávání je organizován společně se všemi 4 euroregiony (EUREGIO EGRENSIS,

Euroregion Erzgebirge/Krušnohoří, Euroregion Elbe/Labe, Euroregion Neisse-Nisa-Nysa) za odborné podpory Saské zemské kanceláře pro vzdělávání sousedních jazyků (LaNa) a Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem.

Pro tento projekt budeme školit další odborníky. Hovoříte německy a česky? Máte zkušenosti v oblasti předškolního vzdělávání? Pro více informací sledujte naše webové stránky.

Zároveň můžeme začlenit do projektu i nová předškolní zařízení. Zájemci z řad mateřských škol z česko-saského příhraničí nás mohou kontaktovat.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: