23.–25. 9. 2015

Zvýšení kvality odborných praxí v sousední zemi

Místo konání: SRN, Drážďany
Typ akce: tématický seminář
.

Máte partnerskou organizaci v sousední zemi se kterou plánujete společné odborné praxe Vašich žáků? Chtěli byste zvýšit kvalitu zahraničních odborných praxí žáků? Kladete si následující otázky:


•    Na co je potřeba dbát při přípravě odborné praxe v zahraniční?
•    Jak provádět vyhodnocení praxe?
•    Jak vypadá opravdu kvalitní odborná praxe?
•    Co vše je potřeba udělat pro lepší zorganizování odborné praxe v zahraničí?


Přijďte sdílet své zkušenosti a nasbírat nové tipy pro kvalitnější plánování, přípravu, realizaci a vyhodnocení zahraniční odborné praxe. Jedním z hlavních témat semináře bude také dokument tzv. Learning Agreement a certifikát Europass-mobility.

Na semináři budete mít možnost načerpat inspiraci od již zkušených organizací, které jsou do Programu podpory odborných praxí zapojeny. Seminářem Vás budou provázet pracovnice Tandemu a odborní referenti. S jazykovou animací Vás seznámí a provede Kateřina Push.

Seminář je určen 24 českým a německým ředitelům škol, koordinátorům odborných praxí, mistrům odborného výcviku. Zveme nejen ty, kteří se do Programu podpory odborných praxí již zapojují, ale také nováčky v našem programu.

Předpokládaný začátek semináře je ve středu 23. září od 18 hod. a ukončení se plánuje na pátek 25. září společným obědem.

Program podpory odborných praxí umožňuje učilištím, středním a vyšším odborným školám z České republiky a Německa vyslat žáky ve věku od 16 let na několikatýdenní praxi do sousední země. Žáci tak získají nejen nové pracovní zkušenosti  a zlepší si svoji pozici na trhu práce, ale poznají také kulturu a styl života v sousední zemi.

Těšíme se i na Vaši účast!

Stáhněte si leták a přihlašujte se do 10. září 2015.

Leták

Přihláška

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: