21. 9. 2012

Vyslanci ze sousední země

Místo konání: ČR, Skalná-Vonšov
Typ akce: školení a další vzdělávání
Ve dnech 21.-23. září 2012 se v rámci projektu Krůček po krůčku do sousední země uskutečnil vzdělávací seminář "Vyslanci ze sousední země" ve Skalné-Vonšově (nedaleko Chebu).

Na tomto třídenním semináři byli vyškoleni budoucí „vyslanci", kteří budou podporovat mateřské školy, 1. a 2. třídy základních škol, školní družiny, organizace a sdružení pracující s dětmi od 3 do 8 let v cílovém regionu projektu „Krůček po krůčku do sousední země“ rozmanitými nabídkami zaměřenými na sousední zemi a její jazyk. 29 vyslanců a vyslankyň velmi dobře zná život v obou zemích a má dobré znalosti jazyka sousední země.

Třídenní seminář se skládal z několika částí. Nejprve byli účastníci informováni o možnostech přeshraniční spolupráce pro zařízení, která pracují s dětmi od 3 do 8 let, a o úkolech „Vyslanců ze sousední země“. Další části semináře byly zaměřeny na aktivity, které mohou „vyslanci“ nabídnout dětem, pedagogům a rodičům. Jako pracovní materiál školení sloužily publikace „Projekt jako stavebnice“ a „Projektbausteine“, které byly vydány v rámci tohoto projektu.

V praktické části semináře účastníci prezentovali, jakými konkrétními nápady mohou podpořit zařízení v Čechách, Bavorsku a Sasku, která o spolupráci projeví zájem. Závěr školení tvořil informační blok o organizačních záležitostech a financování návštěv „vyslanců“ v sousední zemi.

Po tomto intenzivním víkendovém školení se 29 vyslanců a vyslankyň těší na své první návštěvy v českých a německých zařízeních.Leták k semináři "Vyslanci ze sousední země"
Dokumentace ze semináře (pouze německá verze)

Kontaktní osoba:
Radka Bonacková
tel.: +49 941 58557 18
e-mail: bonackova@tandem-org.deAktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: