2. 2. 2010

Výroční konference ústředních kanceláří českých a německých sdružení

Místo konání: ČR, Praha
Typ akce: konference
Konference ústředních kanceláří občanských
sdružení v SRN 2010

Praha-Vinoř, 30.září - 3. října 2010, http://www.centrummariapoli.cz

Tandem pravidelně pořádá konferenci pro německá sdružení aktivní v česko-německé spolupráci mládeže, ke které jsou přizvávány také česká občanská sdružení. Letos poprvé neproběhla konference v Německu, ale v Praze.

Konference ústředních kanceláří německých mládežnických občanských sdružení (Zentralstellenkonferenz) je pravidelným setkáním německých sdružení mládeže aktivních v oblasti česko-německé spolupráce mládeže. Pořádá ji Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem Regensburg ve spolupráci se Spolkovým ministerstvem pro rodinu, seniory, ženy a mládež. Konference se každoročně zabývá zkušenostmi z česko-německých výměn mládeže z německé perspektivy a diskutuje možnosti financování ze zdrojů Spolkového plánu pro děti a mládež. Na programu jsou ale také i diskuze o situaci v práci s mládeží v Česku nebo například návštěva několika zařízení pro práci s dětmi a mládeží.

Konference v roce 2010 v Praze se zúčastnilo 28 pracovníků s mládeží a zástupců ústředních kanceláří německých a českých sdružení dětí a mládeže. Na programu byly také konkrétní návštěvy u organizací jako: DDM hl. m. Prahy Spektrum, SEV Toulcův Dvůr nebo Národní informační centrum.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: