

14. 1. 2013
Tematický seminář pro školy "Udržet balanc!"
Místo konání:
SRN, Drážďany
Typ akce:
tematický seminář
Nabízíme Vám možnost zúčastnit se ve dnech 14. - 17.11.2013 česko-německého tematického semináře v Drážďanech, který je určen pro pedagogy všech typů škol. Díky semináři na téma „Zdravý životní styl“ bychom Vám chtěli ukázat, jak toto téma může být úspěšně začleněno do česko-německých školních setkání.
Dozvíte se mnoho informací o institucích, které Vám v této tematické oblasti mohou být nápomocny.
V zážitkovém centru Sebnitz budete mít příležitost dozvědět se mnohé o zaopatření školních skupin či zážitkové pedagogice, a to jak v teorii tak v praxi.
Samozřejmě neopomeneme ani věčně žhavé téma: možnosti finanční podpory česko-německých projektů.
Přímo na semináři budete mít možnost konzultovat Vaše nápady, dojmy, dotazy i připomínky s pracovníky Tandemu, PAD a ostatními účastníky semináře.
Cílová skupina:
Seminář je určen celkem 24 českým a německým učitelům všech typů škol.
Obsah a cíl semináře:
- účastnický poplatek 1200 Kč
- Tandem hradí 50% cestovného, cesta autem bude proplacena do výše jízdného ve vlaku 2. třídy
Těšíme se na Vás!
Leták
Dozvíte se mnoho informací o institucích, které Vám v této tematické oblasti mohou být nápomocny.
V zážitkovém centru Sebnitz budete mít příležitost dozvědět se mnohé o zaopatření školních skupin či zážitkové pedagogice, a to jak v teorii tak v praxi.
Samozřejmě neopomeneme ani věčně žhavé téma: možnosti finanční podpory česko-německých projektů.
Přímo na semináři budete mít možnost konzultovat Vaše nápady, dojmy, dotazy i připomínky s pracovníky Tandemu, PAD a ostatními účastníky semináře.
Cílová skupina:
Seminář je určen celkem 24 českým a německým učitelům všech typů škol.
Obsah a cíl semináře:
- praktické tipy týkající se partnerství mezi školami, možností finanční podpory Tandemu a PAD, možností finanční podpory všeobecně
- navázání kontaktu a výměna zkušeností se zástupci ostatních škol, případně již konkrétní naplánování společných aktivit
- prakticky orientované návrhy projektů s tématem: "Zdravý životní styl"
- účastnický poplatek 1200 Kč
- Tandem hradí 50% cestovného, cesta autem bude proplacena do výše jízdného ve vlaku 2. třídy
Těšíme se na Vás!
Leták
Aktuality
-
11.5.2022
Do Německa na zkušenou hledá nové posily do svého týmu
"Do Německa na zkušenou" hledá mladé lidi se zkušenostmi s pobytem v Německu pro pozice referentů. Jejich náplní práce bude prezentace možností studentům středních a vysokých škol. Dále shání finančního koordinátora/-ku se znalostí němčiny. -
11.5.2022
TISKOVÁ ZPRÁVA: Přeshraniční odborné praxe v Plasích se po koronavirové pauze opět rozjely naplno
PLASY (11. 5. 2022) – Střední odborné školy z Plas a německého Neustadtu obnovily po koronavirové pauze realizaci přeshraničních praxí pro své žáky. Na své stáže realizované u farem v okolí Plas dorazila první čtveřice studentů z Německa. Financování praxí oběma směry zajišťuje Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem ze zdrojů Česko-německého fondu budoucnosti. -
10.5.2022
ZČU získala ocenění v oblasti práce s mládeží
V kanceláři plzeňského Tandemu se sešlo předsednictvo a prezident Bavorského kruhu mládeže Matthias Fack, rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček a prorektorka Dita Hommerová. Nestává se každý den, aby se u jednoho stolu potkali zřizovatelé obou kanceláří Tandemu. A jen jednou za 25 let se stane, že Západočeská univerzita obdrží nejvyšší bavorské ocenění v oblasti práce s mládeží „Partner der Jugend".
Akce
-
konference17.–18. 5. 2022 Stěžejní téma Termín
17.–18. 5. 2022 Místo konání
online na platformě DINA.internationalBarcamp Digital Transformer Days 2022
Hledáte vhodný prostor, kde byste mohli sdílet inovativní přístupy a příklady dobré praxe ohledně digitálních forem práce s mládeží a získávat nové poznatky v této oblasti? Chtěli byste načerpat inspiraci pro digitální transformaci na poli práce s mládeží? Navázali byste rádi kontakt s odborníky a kolegy z jiných zemí? Digital Transformer Days vám k tomu nabídnou skvělou příležitost i v letošním roce. -
tematický seminář24.–25. 6. 2022 Odborné praxe Termín
24.–25. 6. 2022 Místo konání
PlzeňPojďte se setkat, sdílet a plánovat.
Zástupci středních škol, odborných škol, učilišť a vyšších odborných škol, koordinátoři odborných praxí, kteří organizují přes Tandem odborné praxe v sousední zemi, se mohou zúčastnit česko-německého semináře s těmito cíli: - setkání s partnerskou institucí, sdílení a plánování společných projektů a praxí - výměna zkušeností, vzájemná inspirace - jak udržet vzájemné partnerství institucí v době krize, jak realizovat praxe v době různých omezení, možnosti využití online nástrojů při plánování, realizaci i vyhodnocení praxe - tematické přednášky s diskuzí - A) výzvy v komunikaci v mezinárodních partnerstvích, B) výhled odborného vzdělávání v evropském kontextu s fokusem na Česko a Německo - novinky u Tandemu - virtuální mobility, finanční příspěvky, online jazyková animace, online poradenství, nová platforma pro mezinárodní výměny DINA.international - účast na slavnostní akci 25 let Tandemu v industriálním prostoru DEPO 2015 - interaktivní komentovaná prohlídka Zažij Plzeň (fakultativní nabídka) -
tematický seminář24.–25. 6. 2022 Školská oblast Termín
24.–25. 6. 2022 Místo konání
Plzeň, hotel VictoriaJak propojit jazyk a aktuální společenská témata ve výuce
Seminář pro pedagogy českých a německých škol, zajímající se o výuku jazyka a společenská témata. Cílem semináře je seznámit účastníky s metodou česko-německé jazykové animace a s metodami zapojení aktuálních témat do výuky.
Nepřehlédněte
TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny