1.–3. 10. 2021

Specializační školení nových animátorů pro projekt Němčina nekouše

Místo konání: Plzeň
Typ akce: školení a další vzdělávání

Protože bylo pro další dva roky schváleno pokračování projektu a protože zájem škol o projekt je stále intenzivní, bylo nutno vyškolit nové jazykové animátory.

Jedenáct nových animátorů bylo vyškoleno v metodě česko-německé jazykové animace specializující se na cílovou skupinu žáků 2. stupně základních škol a paralelních ročníků víceletých gymnázií. Budou se tak moci přiřadit ke stávajícím animátorům a realizovat jazykové animace v ČR a SRN. Svými jazykovými animacemi tak budou podporovat zájem o německý jazyk a kulturu na českých školách a zájem o český jazyk u našich sousedů.

Na školení byl představen projekt Němčina nekouše, jeho cíle a publikace s jazykovými aktivitami "Němčina nekouše". Animátoři představovaly jednotlivé hry a diskutovali nad nimi. Následovala diskuze, zda jsou hry pro cílovou skupinu vhodné a když, tak pro kterou třídu konkrétně. Součástí semináře byla i jazyková animace v online formě.

Formou pracovních skupin měli animátoři za úkol vymyslet modul jedné animační hodiny pro tuto cílovou skupinu, či prezentaci pro rodiče.

Následovalo sdělení teoretických informací ohledně administrace a vyúčtování projektu.

Výsledky a diskuze v rámci školení se velmi podařily a po tomto víkendu jsou jazykoví animátoři plně vybaveni veškerým know-how pro animování na základních školách a víceletých gymnáziích.


Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: