

10.–12. 6. 2016
Specializační seminář pro jazykové animátory v Programu podpory odborných praxí
Místo konání:
Bad Alexandersbad Markgrafenstraße 34, SRN
Typ akce:
kontaktní seminář
Cíle semináře
- Specializace jazykového animátora pro Program podpory odborných praxí
- Další vzdělání v oblasti interkulturních dovedností, zprostředkování odborné slovní zásoby pomocí jazykové animace
Obsah semináře
Průběh a realizace přípravných dnů v rámci Programu podpory odborných praxí:
- Teoretické ukotvení a struktura
- Představení konceptu přípravných dnů
- Praktická cvičení, workshopy, burza nápadů
- Výměna zkušeností a metodických pomůcek
- Podněty k realizaci přípravných dnů
- Interkulturní vzdělávání (IKV)
- Zprostředkování odborné slovní zásoby pomocí jazykové animace
Aktivní účast na semináři je předpokladem pro veškeré animace v Programu podpory odborných praxí. Seminář bude interaktivní, očekáváme zapojení všech účastníků do jednotlivých aktivit.
Seminář je určen pro celkem 10 jazykových animátorů z Česka a Německa, kteří mají zájem realizovat přípravné dny s jazykovou animací a interkulturním vzděláváním v rámci Programu podpory odborných praxí.
Předpokladem účasti na semináři je úspěšně absolvované základní školení česko-německé jazykové animace.
Uzávěrka přihlášek je 6. května 2016.
Těšíme se na Vás!
Aktuality
-
12.3.2025
Výběrové řízení: Česko-německé šestileté studium v Pirně
Chcete studovat v česko-německém prostředí a získat mezinárodně uznávanou maturitu? Gymnázium Friedricha Schillera v Pirně otevírá výběrové řízení pro budoucí studenty a studentky dvojnárodnostního dvojjazyčného šestiletého studia. -
10.3.2025
Německé firmy opět otevřou své brány
ECHT PRAXE - Velvyslanectví SRN v Praze chystá i letos týden v německých firmách. -
3.3.2025
Online diskusní seminář: Sport a mentální zdraví
Zveme vás na online diskusní seminář na téma „Sport a mentální zdraví“, který se uskuteční 26. března od 15:30 na platformě Zoom. V česko-německém dialogu se dozvíte, jak pohyb a sport mohou pozitivně ovlivnit duševní zdraví mladých lidí a jak je možné je v zájmovém a rekreačním sportu podpořit. Tato akce je součástí týdne udržitelnosti a stěžejního tématu „Tvoříme společně, jednáme udržitelně“.
Akce
-
odborné fórum24.–30. 3. 2025 Stěžejní téma Termín
24.–30. 3. 2025 Místo konání
onlineTýden udržitelnosti
Od 24. do 30. března 2025 se můžete těšit na pestrý program zaměřený na udržitelnost z různých úhlů pohledu. Čekají vás webináře, kde se dozvíte nejen, jak uspořádat udržitelnou česko-německou výměnu, ale také získáte např. vhled do krizové intervence. Na našich sociálních sítích vám přineseme zajímavosti a praktické tipy pro práci s dětmi a mládeží. Přihláškou získáte přístup ke 4 webinářům a 1 semináři. -
Školení a další vzdělávání16.–18. 5. 2025 Oblast jazyka a jazykové animace Termín
16.–18. 5. 2025 Místo konání
1. část proběhne prezenčně 16.-18.5. 2025 v Železné Rudě, 2. online část proběhne 22. a 23.5. 2025 v podvečerních hodináchKdyž jazyk trifft Špráche aneb staň se jazykovým animátorem u Tandemu!
Že stále ještě nevíte, o co se jedná? Pak doporučujeme podívat se na naše stránky věnované česko-německé jazykové animaci od Tandemu na jazykova-animace.info. Jste-li už ale česko-německou jazykovou animací nadšeni, podívejte se, jestli by právě tato forma dalšího vzdělávání nebyla něco pro Vás. -
školení a další vzdělávání25.–27. 9. 2025 Oblast jazyka a jazykové animace Termín
25.–27. 9. 2025 Místo konání
DE, BautzenKdyž jazyk trifft Špráche aneb staň se jazykovým animátorem u Tandemu! II.
Navazující školení jazykové animace určené všem, kteří se zúčastnili základního školení.
Nepřehlédněte
Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2025