1. 2. 2013

Sousedé se stávají přáteli: Školení podpůrného týmu

Místo konání: SRN, Bayreuth
Typ akce: školení a další vzdělávání
Projekt Sousedé se stávají přáteli (2012–2013) plánuje na rok 2013 podpořit na dvacet česko-německých setkání, projektových dnů a workshopů. K přípravě a realizaci těchto akcí je zapotřebí kompetentních osob s potřebnými jazykovými a interkulturními znalostmi. K tomuto účelu mají koordinátorky projektu k dispozici podpůrný tým mladých lidí, kteří jsou připraveni pomáhat při jednotlivých akcích.

O víkendu 1.–3. 2. 2013 se v Bayreuthu uskutečnil přípravný seminář pro ty, kteří mají zájem zapojit se do projektu v roce 2013. Řady členů podpůrného týmu vyškoleného v roce 2012 rozšířilo pět nových zájemců. Ti se během víkendu měli možnost seznámit s kolegy, kteří již mají zkušenost s účastí na projektových setkáních. Dozvěděli se bližší informace o projektu a o plánovaných akcích. Těžištěm programu byla témata jazykové animace a interkulturní komunikace, která jim nejen teoreticky, ale především prakticky představila referentka Milada Vlachová. V rámci víkendového školení proběhl též kurz první pomoci.

Všichni účastníci semináře na závěr získali certifikát o absolvování školení, který je opravňuje ke spolupráci v rámci jednotlivých akcí projektu.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: