11. 1. 2010

Sousedé se stávají přáteli - školení podpůrného týmu

Místo konání: ČR, Tachov
Typ akce: pracovní setkání
O víkendu 26.-28.2.2010 proběhlo v Tachově školení podpůrného týmu. Podpůrný tým se skládá z Čechů a Němců, kteří chtějí působit na česko-německých setkání spoluorganizovaných projektem „Sousedé se stávají přáteli“.

V Tachově se v pátek sešlo 7 účastníků z každé strany hranice. Úkolem koordinátorek projektu Lucie Piksové a Kathrin Lichtenberg bylo seznámit budoucí podpůrný tým s jeho úkoly, možnostmi, předat podstatné informace a umožnit vyzkoušení různých metod v praxi.

Páteční večer byl věnován seznamovacím hrám a jejich využití s ohledem na cílové skupiny. V sobotu dopoledne následovalo představení činnosti Tandemu, Krajského kruhu mládeže Horní Franky a projektu „Sousedé se stávají přáteli“. Pomocí jazykové animace se účastníci aktivněji zapojili, vyzkoušeli si tuto metodu na vlastní kůži a zamysleli se na způsoby jejího využití. Příklady z již proběhlých setkání mládeže ukončily sobotní dopoledne.

Sobotní odpoledne bylo věnováno specifikům česko-německých spolupráce. Účastníci mohli popustit uzdu své fantazie a svou kreativitu dokázat na tvorbě rámcového programu pro konkrétní setkání mládeže. O svých právech a povinnostech získal podpůrný tým informace nedělní dopoledne. Celé školení zakončily evaluační metody a společná fotka.


Čtrnáctičlenný podpůrný tým bude v budoucnu aktivně působit na česko-německých setkáních mládeže v rámci projektu „Sousedé se stávají přáteli“.


Více informací o podpůrném týmu na www.sousede-nachbarn.eu .


Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: